Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase

Quoted post


Musafir

#75

2016-02-29 20:25

Bună ziua. Nu mi se pare corect fata de cele care au facut facultatea. Eu de ex.am facut postliceealul si am facut si facultatea in timp ce si munceam.A fost foarte greu.Alergam de la munca la cursuri, laboratoare si seminarii dupa care noaptea învățam si gatean pt familie.Nu mi se pare corect ca printr un simplu examen sa fie echivalate cu cele care chiar si au tocit coatele pe bancile facultatii.Cine doreste sa fie asistent cu studii superioare nu are decit sa faca facultatea de 4 ani sa vada cit e de ușor si atunci cu siguranta imi va da dreptate.

Raspunsuri

Dana

#223

2019-01-04 11:09:29

#75: -  

Esti frustrata,asta e problema ta! Nu e nimeni responsabil sau vinovat de oboseala ta.Nu-i pasa nimanui de faptul ca ai fost nevoita sa muncesti in paralel cu facultatea.Nu esti singura,iar cei care fac asta ar trebui sa fie constienti ca este ceea ce au ales.Daca ai facut asta doar ca sa te plangi cat de greu e si sa ii critici pe cei cu postliceala,degeaba!Zero caracter!