OPRITI LEGEA DARII IN PLATA ! TOT CONSUMATORUL VA PIERDE

Quoted post

Desteptarea impotriva hotilor

#97 Re:

2016-02-03 08:33

#19: -  

 Din pacate astia suntem noi romanii ascultam intoxicatiile celor care recurg la orice mijloace pt a ne manipula.

In cazul aceste ne arata ca o sa dispara prima casa,  total fals, urmariti declaratiile guvernului privind intentia bancilor de a se retrage din programul prima casa, nici o banca nu si-a retras cererea, oare de ce ...supriza tocmai pt ca e o pomana acordata bancilor ca sa poata da credite....oprirea programului prima casa in fapt nu se va intampla, cei care semnati aceasta petitie nu sunteti decat instrunmentele manipularii hotiilor de bancheri care au distrus  zeci de ii de familii. Facand asta (semnand petitia ) suneti tratati exact cun am fost tratati noi cand am luat creditele in CHF, adica una vi se spune si alta vise va da.....sper sa va treziti si sa realizati ca de 25 nu suntem decat   masa lor de manevra. Luati exemplu de la ce au facut oamenii in Islanda cu bancherii...rezultatul : 74 de directori de banci condamnati penal, 74 ati auzit bine....oare sa fie din cauza ca bancile va vor binele....nu eu zic sa va treziti inainte  ca Romania sa ajunga un intains desert prin care escrocii care ne conduc sa se pilmba razandu-ne in nas din masinile lor scumpe si ceasurile de zeci de mii de euro...

Treziti-va !

Raspunsuri

kolo

#187 Re: Re:

2016-02-04 03:29:55

#97: Desteptarea impotriva hotilor - Re:  

 Bai desteptule, ce banca o sa se mai bage in Prima casa daca DAREA IN PLATA anuleaza dreptul la orice pretentie in plus a bancii? Atat de la cel care da in plata cat si de la alti coplatitori sau garanti, inclusiv statul. Bai, voi ati facut macar 8 clase sau cum naiba ati semnat contractele alea in CHF?

No name

#735 Re: Re:

2016-02-19 07:24:55

#97: Desteptarea impotriva hotilor - Re:  

 Sunt total de acord ,peste tot se recurge la manipulare . Cu trei ani in urma o anume banca avea in Romania dobanda de 10 %, iar in Austria dobanda de 2 %.Oare de ce ? Ca sa fure hotomanii !! Cei care semneaza petitia,parerea mea, sunt cei care sunt la ,,inceput de drum'' cu bancile si nu au simtit pe propria piele efectele negative . Dar oare nu se gandesc de ce economia nu merge ,de ce ne pleaca copii si parintii in strainatate , de ce numai omul de rand e bun de plata ,pe cand unul mai sus pus fura cu sutele si are imunitate si nu i se intampla nimic, de ce cand te imbolnavesti te duci la spital si iei inca 2 boli si ti se baga pe gat medicamente care sunt produse tot de ,, aceleasi persoane sus puse  ''? Din cauza furtului si a manipularii grosolane din 1989 pana azi.

Dar... oamenii sunt egoisti,se gandesc numai la ei. Ganditi-va, cei care semnati petitia ,sunteti tineri,la inceput de drum, veti avea si voi copii, ce le veti lasa mostenire ? Datoriile noastre a tuturor ,pentru ca tot ce platim noi de 27 de ani fura hotomanii !!! 

Ganditi-va bine si  trezit-va la realitate !