ORICE ROMAN ARE DREPTUL SA-SI IMBRACE PORTUL NATIONAL

Quoted post


Musafir

#2

2015-08-27 17:10

Numai mintea bolnavă a unor dictatori frustraţi putea ivi asemenea aberaţie! Legea nelegiuită inspirată şi promovată de neokominternistul Alexandru Florian-Feinstein îmi interzice să port ie? Am PATRU ii şi o rochie de pânză topită brodată cu mătase albă în vechi modele tradiţionale româneşti. Le voi purta, mereu, cu una din ele — atunci când Dumnezeu va rândui — voi fi înmormântată. Aştept cătuşele! Oare numai eu? Cine credea că suntem oi a greşit tarlaua. Se va cere şi extrădarea româncelor din diaspora de către tovu’ Feinstein? Solicităm judecarea acestui personaj pentru încercare de a reinstaura SUMBRUL DECENIU stalinist, aşadar pentru subminarea orânduielii de stat (cum îi plăcea tatălui său, Radu Florian-Feinstein, să propovăduiască, exact cum au emis milioane de sentinţe însângeratele Tribunale ale Poporului mult iubite de către tov. Alexandru Florian)!

Raspunsuri


Musafir

#6 Re:

2015-08-27 20:07:27

#2: -  

Numai mintea bolnavă a unor dictatori frustraţi putea ivi asemenea aberaţie! Legea nelegiuită inspirată şi promovată de neokominternistul Alexandru Florian-Feinstein îmi interzice să port ie? Am PATRU ii şi o rochie de pânză topită brodată cu mătase albă în vechi modele tradiţionale româneşti, geometrice, desigur. Le voi purta, mereu, cu una din ele — atunci când Dumnezeu va rândui — voi fi înmormântată. Aştept cătuşele! Oare numai eu? Cine credea că suntem oi a greşit tarlaua. Şi secolul. Se va cere şi extrădarea româncelor din diaspora de către tovu’ Feinstein? Solicităm judecarea acestui personaj pentru încercare de a reinstaura SUMBRUL DECENIU stalinist, aşadar pentru subminarea orânduielii de stat (cum îi plăcea tatălui său, Radu Florian-Feinstein, să propovăduiască, exact cum au emis milioane de sentinţe însângeratele Tribunale ale Poporului mult iubite de către tov. Alexandru Florian)!

Prof. univ. dr. Viorica Bălteanu


Musafir

#7 Re:

2015-08-28 10:26:19

#2: -  

 


Musafir

#36 Re:

2015-09-02 12:47:20

#2: -  

 Felicitari! Ar trebui sa gandim toti ca dv. Din nefericire suntem un popor trist, fara curaj, usor manipulabil!