Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase

Quoted post


Musafir

#17 Re:

2015-08-04 06:57

#3: asistent medical -  

 Am o singura intrebare pentru colegii cu studii superioare : prin ce se evidentiaza pregatirea voastra "superioara" la locul de munca? La salariul net am vazut, 500 de lei, dar ca si activitate? Fisa postului pentru asistentii cu ambele tipuri de scolarizare este identica. Tot respectul pentru licenta pe care ati obtinut-o, dar ce stiti sa faceti mai mult decat colegii cu scoala postliceala? Si, in plus, cei care au facut facultatea fiind deja angajati ca asistenti medicali sa nu uite ca au avut suportul colegilor pentru a putea merge la cursuri si examene. Stim cu totii ca asta a presupus un grafic de lucru preferential, schimburi de ture si posibilitatea de a invata si a va scrie cursurile restante in timpul programului de lucru, timp in care un coleg facea si treaba "studentului".

Raspunsuri

mandy

#46 Re: Re:

2016-01-24 12:11:12

#17: - Re:  

 Pai pentru inceput cei cu facultate stiu sa isi ia examenele si bac-ul. Nu comparati rahatul vostru de postliceeala cu o facultate la care se intra cu admitere. La facultate chiar se invata chiar daca voi sustineti contrariul. Frustarile pe care le aveti sunt din cauza invidiei. O zi buna


Musafir

#146 Re: Re:

2018-01-23 18:40:26

#17: - Re:  

Fereasca Sfantu de asistentele cu postliceala !!! ORICUM NU LE-AR CONVENI SĂ FACĂ 7 ore / zi şi să primească nimica pe gărzi _compartativ cu plat pe ORA turelor de noapte APOI NU SUNT ÎN STARE SĂ ÎŞI ASUME NICI UN FEL DE RĂSPUNDERE !!! nici dacă ar avea 10 ani de ;f a c u l t a t e ” de asistente medicale !!!

Musafir

#155 Re: Re:

2018-01-24 09:23:58

#17: - Re:  

la facultate se invata pe bune,chiar depui eforturi ca sa iei diploma,mai scutiti-ma cu postliceala voastra de 2 bani,nici nu se compara cu facultatea