M-AM SATURAT DE NOROIUL DE PE INCALTAMINTE!

Quoted post


Musafir

#16 Tiberiu

2015-02-04 17:26

În nici un caz aiudenii , nu sunt proști , ei știu să discearnă grăul de neghină , si dacă inițiativa a fost adevărată din sincerul simț civic pe care trebuie să-l avem toți dintre noi , jos pălăria ,dar de ce omiteți să luați atitudine si la derapajele care apar la tot pasul , vedeți stațiile de taxi unde taximetriștii arunca cu nonsalanță chiștoacele pe jos,  aruncă hărtiile de care nu mai au nevoie jos, pe geam fără ca nimeni să ia atitudine,  după ce muncitorii de la salubritate mătură în stilul lor caracteristic , trotuarele , iar  la 1 0metri în spate apar alte hărtii ,aruncate de unii dintre noi !Haide-ți să atingem si coarda sensibilă  a bunului simț!

Haide-ți să ne respectăm unii pe alții , și noi pe noi înșine !Firma de salubritate să-și facă treaba  , noi locuitorii Aiudului să ne respectăm ca oameni si nu ca  inamicii celor dintăi , poliția locală să corecteze derapajele celor certați cu bunul simț și binențeles,propunerile dumneavoastră trebuesc luate în considerare de autorități. 

Haideți sa luăm atitudine la vecinii nostri care -si aruncă pungile cu mizerie de la etajele blocurilor pe spațiile verzi ,aruncă peturilede supărare că  s-au golit , să ne măturăm trotuarele din dreptul locuinței noastre , să ne măturăm zăpada din fața magazinelor noastre si din dreptul proprietății noastre private !

Eu propun petiția bunului simț , pentru noi totii!

Raspunsuri

macavei corina
Autorul acestei petitii

#18 Re: Tiberiu

2015-02-04 18:43:11

#16: - Tiberiu  

 pregatiti petitia si o semnez.