Votati pentru mentinerea religiei in scoli

Quoted post

No Names

#2459 Re: Re: RelRe:

2014-12-18 00:02

#2458: No Names - Re: RelRe:  

 si stiu o sa spui "atunci de ce sunt atati copii care mor de foame" raspunsul este simplu "Pe cat sunt este de departe rasaritul de apus , pe atat sunt de departe judecatile voastre de judecatile Mele " alta este judecata parintele cand isi pedepseste copilul si asta este judecata copilului cand primeste pedeapsa , isa cand copilu ajunge ,la desavarsirea deplina, sa fie parinte intelege de ce parinti lui au dat acea pedeapsa, asa este si cu Dumnezeu, 

Raspunsuri

No Names

#2460 Re: Re: Re: RelRe:

2014-12-18 00:03:51

#2459: No Names - Re: Re: RelRe:  

 pe de alta parte, Dumnezeu nu este un sef care isi pedepseste angajati ca nu au facut nu stiu ce, religia nu invata asta , daca cineva intelege ca religia invata asa inseamna ca are o problema undeva la mansarda, Dumnezeu nu pedepseste si nu uraste , si tu o sa spui "inca odata de ce mor copii de nu stiu unde de foame" repet Dumnezeu nu pedepseste ci doar incearca sa ii faca pe oameni sa inteleaga ca ce fac ei nu este bine , la fel faci si tu cu copilul tau daca vezi ca nu face un lucru bun ii explici in toate felurile pana intelege ca ce face nu este bine ,iar daca nu intelegea incerci sa ii atragi atenti prin diferite "pedepse" ca nu procedeaza corect .