GRATIEREA SI AMNISTIA

Quoted post


Musafir

#18

2014-11-11 20:45

salut , am fost si eu in penitenciarul rahova , pentru infractiunea de furt calificat , fiind primar am ajuns intr-un final pe arest la domiciliu. pot spune doar ca regimul penitenciar este la pamant , plosnite , paduchi in unele cazuri , iar daca vrei putina carne in ghium adika in mancare trebuie sa dai spaga 3 pachete de tigari persoanei care vine cu deservirea , binenteles asta o data la 2 saptamani , iar mancarea ciorba , painea ghiveciul , fasolea , varza sunt meniurile fiecarei zi a saptamanii , as avea mult de scris deapre asa ceva , persoane care nu au ce cauta acolo sunt multe , iar daca te plangi te asteapta ori raport ori transfer ... da e adevarat pe sectia a 5 a de pe penitenciarul rahova aveam access la apa calda doar marti si joi , o singura ora pentru 8 persoane . si daca erai plecat la instanta fi sigur ca te intorceai la ora 4 dupamiaza asta in conditiile in care apa venea la ora 1 dupamiaza si o ora mai tarziu era oprita . sunt multe de spus , mancarea e pt porci , magazinul are preturi de te ia durerea de cap ... exemplu un kg de rosii in magazinul penitenciarului costa in vara aceasta 9 lei .... si erau si mici strivite .. sau aproape negre ... fratilor suntem oameni nu animale , am gresit platim , dar macar lasati ne sa traim cat de cat ca oamenii nu ca animalele

Raspunsuri

Acest articol a fost șters de către autor (Arata detaliile)

2014-11-11 21:37:20


Alex

#216 Re: are dreptate omul

2017-03-17 03:43:37

#18: -  

 Ar trebui sa fie suficientă privarea de libertate în condiții umane la fel că în statele vest europene

 

Gibon

#227 Re: Foarte trist.

2019-11-27 22:37:29

#18: -  De ce voi care ati trait ororile din penitenciare nu scrieti mai mult despre realitatea de acolo, pentru ca oamenii din libertate habar n-au ce conditii inumane sunt in penitenciare? Toti urla ca turbatii si arunca cu pietre, de parca lor nu li se poate intampla niciodata asa ceva Semnati cat mai multi aceasta petitie, scrieti peste tot despre tratamentul inuman, dati toate detaliile, poate asa vor face ceva cei din rahatul asta de justitie. Vor schimba pedepsele pentru faptele usoare, chiar si recidiva daca este, dar este fapta usoara, trebuie o pedeapsa usoara. Nimeni nu se reeduca in penitenciar.