GRATIEREA SI AMNISTIA


Musafir

/ #18

2014-11-11 20:45

salut , am fost si eu in penitenciarul rahova , pentru infractiunea de furt calificat , fiind primar am ajuns intr-un final pe arest la domiciliu. pot spune doar ca regimul penitenciar este la pamant , plosnite , paduchi in unele cazuri , iar daca vrei putina carne in ghium adika in mancare trebuie sa dai spaga 3 pachete de tigari persoanei care vine cu deservirea , binenteles asta o data la 2 saptamani , iar mancarea ciorba , painea ghiveciul , fasolea , varza sunt meniurile fiecarei zi a saptamanii , as avea mult de scris deapre asa ceva , persoane care nu au ce cauta acolo sunt multe , iar daca te plangi te asteapta ori raport ori transfer ... da e adevarat pe sectia a 5 a de pe penitenciarul rahova aveam access la apa calda doar marti si joi , o singura ora pentru 8 persoane . si daca erai plecat la instanta fi sigur ca te intorceai la ora 4 dupamiaza asta in conditiile in care apa venea la ora 1 dupamiaza si o ora mai tarziu era oprita . sunt multe de spus , mancarea e pt porci , magazinul are preturi de te ia durerea de cap ... exemplu un kg de rosii in magazinul penitenciarului costa in vara aceasta 9 lei .... si erau si mici strivite .. sau aproape negre ... fratilor suntem oameni nu animale , am gresit platim , dar macar lasati ne sa traim cat de cat ca oamenii nu ca animalele