Petitie :Feriha si Emir impreuna! Emir and Feriha together!

Quoted post

O mamica spectator

#111 Subiect

2014-04-30 11:24

Am inceput sa urmaresc acest serial de pe la episodul 35 cred...desi ratasem atatea...mesajul iubirii dintre cei doi a fost foarte puternic, m-a captivat iremediabil si definitiv. Apoi nemaiavand rabdare am urmarit pe youtube in avans toate episoadele pana la finalul sezonului in care moare Feriha. Doua zile si doua nopti am privit si iarasi si iarasi am privit aceste episoade si nu imi venea sa cred ca se termina asa. Nu mi s-a mai intamplat sa ma miste atat de profund un serial, determinarea, dragostea, daruirea, sinceritatea, forta iubirii atat de profunde m-au zapacit de cap...nu mai stiam daca a fost doar un serial sau a fost realitate. Atat de magnifica a fost interpretarea lor incat m-am transpus in atmosfera de acolo ca si cum viata mea reala se transbordase alaturi de ei. Probabil ca asa imi doresc sa fie si in viata mea, o iubire atat de sincera, de patrunzatoare, de curata in marturisiri...si de neclintit de catre nimeni si nimic rau. Am citit ca adevarata poveste tot un final tragic ar fi avut, inspirata dintr-o carte, care presupun ca a avut ca motiv de inspiratie o intamplare reala(Feriha moare dand nastere unei fetite)...si parca era mai bine asa...decat finalul pe care ni l-au prezentat cei din Turcia. Totusi indragindu-i atat de mult pe cei doi....atat de magnific si-au interpretat rolurile...incat personal am ajuns sa simt ca asa este si in realitate...ar fi minunat ca regizorul sa gaseasca o cale de a o reinvia pe Feriha...GARANTAT...succesul va fi URIAS...si cred ca vor fi si nominalizati. Poate reuseste cineva, cumva, sa le impartaseasca parerile noastre celor din staful de productie.

Raspunsuri

Isabelle Rozin
Autorul acestei petitii

#112 FERIHA SI EMIR SA RAMANA IMPREUNA !

2014-04-30 13:47:07

#111: O mamica spectator - Subiect

Mesajul  tau m-a impresionat. Sa speram ca vom reusi sa ii aducem impreuna pe Emir si pe Feriha!