Unirea Basarabiei cu România

Quoted post

mbancila77@yahoo.com

#10

2014-01-23 05:57

Nu cred ca suntem pregatiti pentru asa ceva, deoarece pe plan politic mondial nu se poate.Eu cred ca in timp cu rabdare si intelepciune politica sa nu deranjam pe nimeni se va putea face, dar atita timp cit in Europa este o instabilitate financiara si politica cred ca nu se poate, este parerea mea

Raspunsuri

dorin tudoreanu

#23 Re:

2014-01-24 16:13:18

#10: mbancila77@yahoo.com -  

 Eu chiar nu cred ce spuneti dvs. ca n-am fi pregatiti , din contra ,daca n-o facem acum , cat mai repede, s-ar putea sa n-o mai putem face niciodata!

Si va si explic de ce: daca ati observat in ultimul timp , pozitia ''mamei'' Rusie e foarte relaxata fata de Moldova si chiar fata de Transnistria, la o adica , nu tin cu ''dintii'' ca inainte, probabil au negociat cu americanii o alta''transnistrie''prin Osetia sau cine stie unde prin lume, intelegand ca parcursul Moldovei nu-l mai pot opri, dat fiind faptul ca puterile occidentale sunt foarte interesate in a-si crea o zona tampon cu Rusia, ideal cu o tara partial rusofona sau cel putin cu cetateni vorbitori de limba rusa.Inclusiv Germania investeste masiv in Moldova, in multe domenii de interes.

Daca  este sa ne luam dupa majoritatea  politicienilor nostri actuali, noi Romania nu vom fi niciodata pregatiti, avem 25 ani trecuti pierduti, unde s-a distrus tot ceea ce se putea distruge, inclusiv identitate nationala( suntem asimilati oriunde cu tiganii!) voit, industrie, resurse, etc, etc.

Asa ca nu vom putea fi niciodata pregatiti, nu vom avea niciodata seriozitatea Germaniei in actul de reintregire, ACUM ori NICIODATA!