S.O.S. familia!

Quoted post

Vlase.

#2413

2013-09-06 09:42

Musafirul de sus troleaza la greu.
Am citit si eu articolul cu cofetaria aia. In final, care e faza? Si-au inchis magazinul pentru ca nu au mai avut clienti. Adica mirii heterosexuali nu le-au mai calcat pragul. De ce? Pentru ca acolo, nimanui nu-i place discriminarea: "Christians who say that they love everyone, but simply do not wish to support same sex marriage ceremonies by baking cakes for gay couples." Haha. Precious.
Cum iti spuneam Ovi, schimbarea se face in realitate, in comunitatea in care traiesti. Heterosexualii care nu le-au mai calcat pragul magazinului, cel mai probabil au prieteni gay si nu considera ca e corect sa fie discriminati.

Si acum sa trolez si eu: preot din America refuza sa oficieze casatorie inter-rasiala. Acelasi motiv. El iubeste pe toata lumea DAR...

http://jonathanturley.org/2009/10/16/louisiana-justice-of-the-peace-refuses-to-marry-interracial-couples/

 

Dar ma tem pentru voi. Daca heterosexualii incep sa aiba prieteni gay si sa-i vada ca pe niste fiinte umane, asa cum sunt, cine o sa-i mai injure? Cine ii va bate pe strada? Cine ii va da afara de la job-uri si cine le va spune ca vor arde pentru eternitate in iad? Crestinilor, trebuie sa faceti ceva, altfel veti fi in minoritate!

Raspunsuri


Musafir

#2414 Re:

2013-09-06 09:49:35

#2413: Vlase. -  

 presupuneri.


Musafir

#2415 Re:

2013-09-06 09:50:23

#2413: Vlase. -

As rade (chiar sarcastic) daca nu m-ar enerva atat de tare atitudinea voastra.

''Care e faza?'' ''Nu le-au mai calcat pragul...'' Aberatii. Oamenii au fost hartuiti, amenintati, sabotati - ca multi altii, cei care colaborau cu ei la fel, pana au decis sa intrerupa aceasta colaborare (halal solidaritate) de dragul afacerilor proprii. Homosexualii nu se multumesc cu faptul ca le-au inchis cofetaria, vor ca si in situatia actuala, cand cei doi lucreaza de acasa, sa ii determine pe altii sa le boicoteze afacerea. O familie cu cinci copii, care a muncit din greu pentru a isi asigura o situatie financiara buna.

Alternativa era ca cele doua ofensate sa isi miste dosurile peste drum, la alta cofetarie, si sa comande de acolo. Nimic mai simplu.

Psihopatie, cum am mai spus.

Daca cineva te hartuieste, te calomniaza pentru a iti strica reputatia, atunci da, e justificat sa te adresezi justitiei. Pentru asemenea fleacuri insa nu, mai ales sa folosesti tu insuti o campanie de denigrare, sa sabotezi economic si sa agasezi pe cineva. Dorinta homosexualilor e clara - vor sa le ruineze afacerea de tot, sa le lase familia fara mijloace de a se intretine.

Veti vedea ''care e faza'' daca incepe si aici valul de procese.

Dana Captilin
Autorul acestei petitii

#2416 Re:

2013-09-06 09:52:26

#2413: Vlase. -  

 Pai facem, tocmai facem, daca nu ai realizat inca asta.

Eu nu stiu de ce vii permanent cu invective de genul violentei/discriminarii heterosexualilor la adresa homosexualilor. Realitatea e exact pe dos. Chiar asa... pe dos...




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...