Petiție în atenția lui Crin Antonescu


Musafir

/ #155

2012-08-01 16:23

1 - Sunt VIU, dar nu votez ori de cate ori ma-mpinge catalinvoicu cu ambele maini (si-o burta abia iesita din puscarie!)!
2 - Sunt viu, dar nu-s REPETENT si nici Copiator, deci DECID SINGUR daca si cand sa-mi folosesc DREPTUL (nu obligatia) de a vota!
3 - Sunt viu, si tocmai de aceea nu-mi vand votul, ca vreo zecime din cei cu care se lauda cei care au impanzit iar tara cu mutrele lor spunatoare de Ëu votez DA"- si,,, ce ma intereseaza pe mine?!
4 - Tocmai pt ca sunt VIU, nu voi mai raspunde unei chemari de a-mi spune parerea (referendum), pana ce nu veti tine seama de PAREREA EXPRIMATA DEJA: =<300 parlamentari! Atata timp cat CopyPaste nu vrea s-auda iar folchistul ne spune ca organizarea Parlamentului e treaba ëlitelor"(ca el!)..., cu ce obraz ma mai cheama USL la referendum!?!
5 - Iliescu a fost votat de 2 ori si a avut 3 mandate (din maxim 2!); Basescu a fost votat de 4 ori si nu-l lasati nici sa-si termine al doilea mandat, nerabdatorilor!!!
Daca nu v-ajung argumentele, spuneti-mi, ca numai lipsa timpului ma opreste sa vi le-nsir acum.
De la voi n-am auzit vreun argument concret,,, numai generalitati (gen ä-ncalcat Constitutia"- dar cum?) si baliverne!