Revizuire barem proba romana EN 2012, sesiunea 25 iunie 2012


Musafir

/ #5480

2012-06-27 09:22

cei ce sunteti cadre didactice ,aveti onoarea si curajul de a sustine ce i-ati invatat pe elevii vostrii ,argumentati va rog .Daca si varianta /prop.predicativa /este corecta ,indiferent ca este nivel academic sau gimnazial(nu poate fi un handicap faptul ca logica te ajuta sa analizezi mai profund propozitia)va rog faceti ceva.Ministerul nu vrea sa-si asume eroarea ca sa nu creeze un precedent dar eu stiu ca cine greseste raspunde.Nu este corect sa ceara parerea aceleiasi comisii care a intocmit subiectele si nici macar celor care au functii importante in Academie ptr.ca le este teama sa se opuna unei situatii din care nu ar avea de castigat personnal.Nu stiu ce se va intampla dar nu renuntam.Blocam sistemul cu contestatii si chiar vom actiona in instanta Ministerul.Facem demersuri si ne oragnizam ptr.a fi credibili ,am gasit cadre didactice onorabile prin multiplele rezultate obtinute cu elevii dumnealor la olimpiade,NU NE RESEMNAM ptr.ca este vorba de viitorul copiilor nostrii dezavantajati de o mana de oameni dezinteresati (nu nepregatiti).Ptr.a nu stiu cata oara constat ca indivizii de la minister sunt lipsiti de onoare .