Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!


Musafir

/ #1500

2012-01-07 02:22

Eu nu doresc nimănui sa aibă nevoie vreodată sa sune la 112 !!! Eu am fost nevoit ! Intrasem in panica si alta speranța nu mai aveam ! In mod normal distanță parcursa de primul echipaj SMURD , eu o parcurg cu mașina mea in 25-30 minute! Ei au ajuns in 8 minute de la apelul meu ! Era ora 6 : 10 ! Ceata cu vizibilitate sub 50 m ! Au venit 3 echipaje in mai puțin de 15 minute! Nu imi dau seama cum au reușit sa ajungă arat de repede pe timp de noapte (22 dec) si ceata ! Odata ajunsi , au reușit in mai puțin de 5 minute sa se ocupe de familia mea , care era intr-un real pericol ! Este vorba de un copil si 3 adulti ! Sunt superprofesionisti !!! Începând cu medicii si terminand cu șoferii !! Binenteles copilul a avut prioritate in intervenție reusind sa îl stabilizeze primul , apoi pe cei mai in vârsta si apoi pe mine cel care păream mai puțin afectat! Acești oameni salvează vieții ! Fără ei sigur nu as fi avut ocazia sa scriu aceste rânduri ! In mod sigur Mos Crăciun a ajuns la noi acasă un pic mai devreme (22 Decembrie ) dar nu cu sania ci cu autospeciale roșii , nu a lăsat cadouri ci a venit sa ne scoată din ghiarele Morții !!!! Nu cred ca am avut noroc ! Eu sunt sigur ca cei de la SMURD au fost NOROCOL nostru !