Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

Elias Artistul

/ #1315 Sunteti Idioti!!!!!In special ala cu petitia!!!

2012-01-06 08:11

Vezi ca esti nesimtit?... De ce spui ce se desfiinteaza?... Asta e manipulare pe fata, jegule!... (MA REFER STRIC LA INDIVIDUL CARE ESTE AUTORUL ACESTEI PETITII ORDINARE) Este doar privatizarea sistemului de urgenta! Or sa apara mai multe firme private care vor furniza servicii de urgenta - poate chiar de calitate superioara! Se numeste Evolutie!!! Iar eu ca si viitor medic am unde naiba sa imi exercit serviciul fara a pleca in tari straine, dobitocule! Vreti medici buni cand va apuca crizele sa nu crapati, dar un loc de munca care sa le permita sa va salveze curu' din parti! Sa nu mai spun ca cel putin 40% din cei care au semnat petitia nici macar nu se dau la o parte in trafic cand aud o sirena a unei ambulate SAJ sau Smurd! Am facut practica la SAJ... si am vazut cat de mult va pasa! Iar la sfarsit tot cei de la SAJ sau SMURD is vinovati ca nu au ajuns la timp! Si daca nu ati alfat: Servicii private de ambulanta exista deja o droaie! Este vorba doar de subventie de la stat in proiectul de lege! Cum un agricultor are dreptul la subventie, acelasi drept sa il aiba si un furnizor de servicii medicale! Macar combustibilul platit de stat si 15% compensare! SUSTIN LEGEA!!! Hai cu Ambulanta!!!