Spune NU desfiintarii SMURD!RESPECT RAED ARAFAT!

RASPUNS DEMOCRATIC

/ #56 Re: Intrebare democratica!

2011-12-29 03:46

#53: Urgente private - Intrebare democratica!

Eu cred ca nu are nici o legatura buisnissul privat, cu serviciul de ambulanta de stat. Daca Dumneavoastra vreti sa faceti o echipa medicala de urenta cu doua ambulante, medici... etc... atunci mergeti, registrati firma... ma intreb cat va plati pensionarul pt. Dn.-voastra, pentru serviciului acordat? Eu cred ca nu prea au bani... stiu, si si Dn.-voastra stiti. Daca lucrati, si faceti contract cu CNAS-ul si E.H.I.C.-ul (European Health Insurance Card [fosta formula E111]) atunci nu o sa va plateasca atat dupa CNAS-ul pensioanarului incat sa merita sa-l faceti. Pentru ca CNAS-ul are conditii in cea ce priveste plata serviciului acordat, si aici ma refer la conditii de asigurare de sanatate de stat! Deci tot statul va plateste, dar nu merita... credeti-ma... uitativa, Arafat a ales drumul statului mai intai... a fost rejectat... si a rugat cetatenii sa ajute... oameni au ajutat si sunt multumiti cu serviciul acordat de catre SMURD. Daca decideti sa faceti un astfel de business, va recomand ca sa faceti mai bine contract cu SMURDUL (pentru ca aveti dreptul intru-n stat democratic si liber) si mai bine lucrati pentru sanatatea cetatenilor si cetatenii os sa recompenseze cu donatii... Ganditi-va ori lucrati pentru stat, si pentru businissul actual al presedintelui ori lucrati pentru telul cu care at-u inregistart SRL-ul privat de ambulanta si Urgenta on IN Cooperare cu S.M.U.R.D.? Un an nou fericit, si sanatos va doresc tuturor. Sanatate sa avem restul se poate cumpara ;-).