Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase


Musafir

/ #185

2018-02-14 11:29

mama masii de treaba, cum aveti tupeul unii dintre voi sa va dati mari "eu am facut un curs timp de 3 luni si am devenit asistent, ce prost esti ca ti-ai pierdut 4 ani din viata, ca pana la urma sa avem acelasi salariu"..... cum pu*a mea e posibil asa ceva???? Asta ar trebui sa va jigneasca si pe voi astia cu postliceala.....spune-ti-mi si mie cum se poate ca un om sa faca un curs de 3 luni si sa devina asistent, ba mai mult sa ceara salariu egal cu al meu????? in clipa in care o sa se accepte asa ceva eu imi dau demisia si imi bag pu*a in domeniul medical romanesc. Daca avem politicieni care nu stiu engleza , e ok sa avem si asistenti necalificati,ii invatam pe toti sa dea o injectie, sa faca un pansament, sa curete o rana,si gata "asistent" scrie pe el. Ma ingrozesc cand vad astfel de lucruri,cum aveti tupeul ma....sa cereti voi salariu marit??? dar ce-ati facut ca sa meritati asta???? l-ati tratat pe presedintele Romanaiei sau care-i faza? ca nu inteleg.....