Sustin Platforma Romania100


Musafir

/ #166

2016-10-17 18:02

Sunt medic dentist in contract cu CAS si ma confrunt zilnic cu un sistem prost SIUI , suntem cel mai prost platiti dintre toate categoriile de medici din ambulatoriu ,avem un plafon mic pe care eu il termin de obicei in maxim 5 zile asa ca vreau o schimbare. Sunt mama a doi copii minori si vreau un invatamant mai bun ,nu doar teme multe,sa fie o placere pt ei sa mearga la scoala si sa coreleze scoala cu realitatea. Vreau cadre didactice mai bine pregatite si care sa-si faca cu entuziasm orele nu cu tipete si favoritisme si nu mai vreau sa dau bani pe tot felul de caiete speciale si culegeri de la edituri ale nu stiu cui. Vreau o societate mai responsabila si fara atatea aj sociale pt unii care numai necajiti nu sunt. Da vreau multe poate, dar am incredere ca dl. Ciolos poate face ceva pt tara noastra sa scapam de hoti,lenesi si pilosi. De aceea il vreau ca premier in continuare si dupa alegeri. Platforma pe care o propune e un inceput pt dezvoltarea cu adevarat a Romaniei. Multumesc pt intelegere si sper ca nu am plictisit pe nimeni.