AMANAREA CONCURSULUI PENTRU DIRECTORI

elena

/ #58 Re: o parere

2016-10-09 14:04

#26: un oarecare - o parere 

 Nu mai generalizati ca nu este chiar asa.Nu am fost pusa politic,ci pentru munca desfasurata zi de zi.M-am luptat cu politicul care imi impunea contracte cu sume uriase...Voia sa ma schimbe pentru ca nu semnam acele documente. Lucrarea care s-a facut a fost de 10 ori mai mica in final.As fi cheltuit bugetul scolii pe un an financiar.Poate ca azi as fi fost in puscarie.A VRUT apoi sa ma schimbe cu alti colegi din scoala,dar acestia au refuzat.Vedeti- suntem o echipa de oameni cinstiti.Asta se intampla in 2011-2012!

  Nici cealalta guvernare n-a fost grozava,dar nu ne-au impus astfel.E greu sa-i convingi ca scoala este cea mai important in mediul rural!

 In scoala in care sunt cred ca s-au format oameni pentru a prelua functia.Nu concursul in sine ma nemultumeste,ci felul in care este facut,graba asta suspecta. Suntem oameni ,nu supraoameni sa rezistam atator situatii.

Adevarat ca in Occident este altfel,dar de ce nu s-a grabit nimeni pana acum?Ma tem ca este doar o campanie ieftina pentru a abate atentia de la marile probleme ale tarii.Astfel de agitatie a fost si la noi in localitate pana s-a ales primarul!apoi incet-incet focul s-a stins.

 POLITICA in scoala? cum sa-ti permiti sa manipulezi creierele in formare?noi avem misiunea de a le lumina mintea,de a sti sa aleaga sa nu fie masa de alegatori dependenta de mila politicienilor.Cu cat avem mai multi oameni luminati ,consider ca viitorul comunitatii va fi mai bun.Niciodata nu m-am gandit sa-i las in ignoranta,sa ramana asa neinstruti...Dimpotriva! unii asta vor,multa prostie pentru a putea fi supusa,manipulata.

 Sper ca va trece si acest val. Mai importanta este sanatatea omului inainte de toate.