Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase


Musafir

/ #97 Re: Re:

2016-08-25 11:26

#2: Anonim - Re:  

 Depinde si de postliceala pe care o faci. Eu de exemplu am facut la una din putinele postliceale de stat, la care prezenta e obligatorie, nu se accepta nicio absența, iar daca le faci pedeapsa e pe masura. O exigență pe care n-o mai intalnesti nici la licee. Si vis-a-vis de teorie, cursurile tin si cate 8 ore pe zi si reamintesc, absentele sunt nepermise! Stagiile practice la fel, prezenta obligatorie, iar daca lipsesti o zi, o recuperezi cu toate cererile si hârțoagele din lume. Eu una sunt multumita cu ce am ramas dupa aceasta scoală si cunosc multe asistente, chiar si asistente sef, absolvente ale acestei scoli, care sunt foarte capabile si bine pregatite. Intradevar nu toate postlicealele sunt atat de seriose, dar sa fim cinstiti si pt acestea care inca au valoare, chiar mai mare decat o facultate ale carei cursuri le poti "fenta". Si sa zic si parerea mea despre aceasta facultate...semi-medici si practica 0!