Vrem Via Sport inapoi!


Musafir

/ #15

2016-07-27 07:48

Domnule Dragnea,

Fiica mea este foarte suparata ca s-a inchis Via Sport de pe soseaua Kiseleff, din timpul weekend-urilor de vara si mi-a spus imperios sa fac ceva, sa scriu la Primarie.

Eu la Primarie nu scriu, pentru ii cunosc foarte bine parerea d-nei Firea pe acest subiect. In schimb, am preferat sa va scriu eu Dv, pentru un dialog decent, deoarece fiica mea este adolescenta si foloseste, ca toata generatia ei, o gramada de prescurtari si semne nu tocmai academice.

Deci, va scriu Dv, pentru ca si eu sunt nemultumit de decizia d-nei Primar General. Pe scurt, locuiesc in zona, sunt sofer, dar sunt si pieton.

Adica, sunt sofer din zona Kiseleff, dar nu am vazut atata nemultumire pe fetele soferilor aflati in trafic in zona, precum ii descrie d-na Firea.

In plus, eu am vazut oameni veseli, relaxati, cand merg si eu cu familia in parc si pe Kiseleff, pe jos, ori cu bicicleta, mai joc un badminton si respir un aer mai curat, in liniste, fara grija masinilor din jur.

Dar sa revin la fata mea. De curand a implinit 18 ani. Nici nu vreau sa imi imaginez ce privire imi va intoarce in toamna, cand am sa-i raspund la intrebarea: Si cine ziceai ca a inchis Via Sport?!

Va doresc o zi buna, cand o sa luati o decizie.

Daniel Diaconescu