Artistii si publicul meloman sustin noua conducere ONB!


Musafir

/ #23

2016-04-08 20:10

Îmi doresc un director cum este dl Tiberiu Soare pt. profesionalismul d lui pt. verticalitatea de care a dat dovada în toți anii cat a dirijat la pupitrul orchestrei din Opera Națională. Cunoaște toate problemele prin care am trecut și trecem sper ca toate măsurile pe care le va lua vor fii bine gândite și analizate pt. ridicarea din mocirla în care am fost târâți în toți acești ultimi ani. Este un om care a respectat pe toată lumea de la mașinist ,femeia de serviciu pana la artistul care își dăruiește sufletul și tot ce are el mai bun pt. spectator. Spectacolele pe care le am avut sub bagheta dl.  dirijor Tiberiu Soare au fost de înaltă ținută. Da avem nevoie de  energia și puterea pe care o are dl Tiberiu Spate condiții civilizate de munca și sa dispară dușmănia și frica pe care multi oameni au trăit o fiindu-le frica sa spună ce cred .Toți au fost timorati atunci când au vrut sa o susțină pe solista doamna Oana Andra și amenințați ca vor fi dați afara. Muzica se poate face numai atunci când exista liniște iubire și pace în suflete.Artistul nu poate și nu trebuie sa trăiască în stres. El pentru a transmite sunete trebuie lăsat ca sa le trăiască. Nu mai introduceti în muzica, politică. Nu sunt compatibile. Legătură sunetelor cu divinul nu lasă loc altcuiva putred și murdar. Doamne ajuta!!!!!