Artistii si publicul meloman sustin noua conducere ONB!


Musafir

/ #19

2016-04-08 15:16

Am semnat aceasta petiție pentru ca am încredere în profesionalismul și corectitudinea d-lui Tiberiu Soare și pentru că m-am saturat să văd cum sunt umiliți și furați artiștii romani în țara lor, cum niște impostori după ce au plecat cu coada intre picioare din teatrele unde dansau au venit în România și se comporta de parcă ei au inventat baletul.... Sunt revoltată că o mână de oameni uniți de interese și orgolii, tăvălesc Opera în cel mai josnic mod, pentru ca noua conducere încearcă să reintre în legalitate și normalitate. Unde în lumea asta este permis să îți arogi funcții și titluri inexistente!? Unde este premiată uzurparea de funcții și falsul în acte publice?! La noi desigur! Veniți dragi artiști străini aici pentru că România e sat fără câini... Aici dansați numai ce vreți și când vreți, aici aveți salarii mai mari de 10 ori decât artiștii romani, aici puteți face grevă și tot ce vă trece prin cap.... Dar totul are o limită! Gata! Nu mai intoxicați mass-media cu exagerări și minciuni, lăsați boicotul, lăsați artiștii adevărați să bucure oamenii, lăsați-l pe Tiberiu Soare readucă normalitatea, respectul și legalitatea în Operă!