Referendum limitare privilegii parlamentari


Musafir

/ #1864

2016-03-12 07:52

Musafir #1863 ai perfecta dreptate dar din pacate noi poporul nu putem schimba aceasta situatie, nu putem schimba nimic pentru ca pe orice politician am pune la conducerea tari toti devin slugarnicii puterilor straine si profitori in favoarea lor. Fie de stanga sau de dreapta toti si-au batut joc de alegatori promitandule marea cu sarea ca dupa alegeri sa duca Romania mai departe spre rahat. Suntem deja bagati pana la gat in rahatul profitorilor straini care ne tin pe post de cobai in timp ce ne fura resursela. Din tara bogata am ajuns o tara devastata. Industria pusa la pamant, agricultura distrusa, turismul distrus, sanatatea oamenilor distrusa si cel mai rau mandria de a fi roman terfelita si calcata in picioare. Am avut un institut de cercetari care producea vaccinuri si l-au pus la pamant pentru a deveni cobaii altora. Eram mari exportatori de fructe si legume iar acum mancam mizerii schimbate genetic si otravitoare fara gust. Eram pe locul doi in Europa dupa Rusia ca producatori de cartofi iar acum mancam cartofi pentru porci plini cu azotat din Turcia. Construiam blocuri gratuit pentru tinere familii iar acum bancherii pun jugul pe gatul tineretului pana la batranete. Iar exemplele ar putea continua inca mult si bine. Dar am ajuns la concluzia ca ne meritam soarta pentru ca nu stim sa ne cerem dreptul la o viata mai buna, tacem si asteptam, asteptam ca cineva sau ceva sa schimbe totul in favoarea noastra dar din pacate vedem ca tot ce se schimba de la o zi la alta se schimba in defavoarea noastra. Luati aminte ce se inampla la noi in fiecare zi si veti observa ca mergem tot mai spre rau. Toti schimba legile in tara asta cica spre bine dar vedem ca devine tot mai mult o anarhie. E ca in Irak unde americanii l-au dat jos pe Sadam iar de atunci e anarhie. La fel in Libia. Acum urmeaza Siria ! Si toate "cica" pentru o viata mai buna. Minciuni, minciuni sfruntate, totul este pentru interesul financiar al miliardarilor lumii care profita de oamenii creduli pe spinarea carora ei isi fac damblaua. Romanii au crezut ca prin omorarea lui Ceausescu poporul va trai mai bine, fals, omorarea lui Ceausescu a fost pusa la cale de cele doua mari puteri care si acum distrug popoare pentru superioritatea mondiala. Din pacate suntem cobaii lor iar daca nu facem cum vor ei ni-se taie portia de mancare. Dar nu disperati caci aceasta este directia omenirii, autodistrugerea, sfarsitul omului din cauza omului sau mai bine spus din cauza rautatii din oameni.