Revenirea la statutul de comuna a orașului Milisauti

Adrian

/ #46

2016-03-11 13:13

      Nu stiu cati au vazut cata bataie de joc s-a facut de localnicii din Milisauti si Badeuti in ultimii 12 ani...

      Nu a facut nimeni mai nimic pentru aceasta localitate si zic localitate pt. ca a oras nu arata in nici un caz(avantajul este doare pentru conducre deoarece au salariile mai mari ca inainte si pentru asta banii trebuie luati de undeva si anume buzunarul nostru si cred ca fiecare din noi simte asta si unii o simt destul de dureros pentru ca impozitele sunt exagerat de mari si impovaratoare pentru cetateni)....

     Uitati-va numai la cateva sate prin care eu personal am trecut si am ramas blocat cat de curate si cat de intretinute sunt(si ziceam ca sunt sate uitate de lume si sarace), mai mult de atat sunt si asfaltate/betonate toate stradutele... unele din ele sunt aproape si le puteti vizita... si anume:  GALANESTI; VOITINEL; FRATAUTI; COSTISA; DARMANESTI; DANILA;  etc,etc si arata super... si sunt muuuulte altele de genul .... De ce la noi nu s-a facut nimic?

 

      La noi in 12 ani s-au facut 2 parcuri care sunt lasate de izbeliste si neingrijite, si un trotuar pavat (pentru cetateni, in rest nu stiu ce altceva s-a mai facut pentru oameni...

      Acum inainte de alegeri s-au betonat cateva stradute inguste (in garaba, fara santuri) si numai in MILISAUTI , apoi s-a bagat un tub pentru apa (in batjocura si bataie de joc... au sapat un sant amarat, a bagat tubul si l-a astupat inapoi cum as astupa eu o amarata de teava...), numai la vrajeala si zic vrajeala deoarece: ca sa ai apa potabila ca la oras si sa o poti folosi in primul rand e nevoie de o casa de apa undeva pe un deal la o inaltime oarecare, pompe langa rau si multe altele care la MILISAUTI nu exista... dar nha vin alegerile si trebuie de facut ceva (chiar daca e facut in bataie de joc, bataie de joc de banii nostri) ... Eu zic ca noi locuitorii trebuie sa facem ceva pentru binele nostru !!!

Nu fac parte din politica... sunt un simplu cetatean dezamagit la maxim... din pacate...