Sustine ne-echivalarea asistentilor cu postliceala cu facultatea de asistenta medicala si moase

Gigi Contra

/ #71 Re:

2016-02-27 13:05

#3: asistent medical -  

 Lucrarea de licenta exista inca de pe vremea liceului sanitar dragi copii ai ploii nu este o inventie strict pentru absolventii de pseudo facultati.

Cind aveam "practica" aveam un coordonator care chiar verifica prezenta si ce faceam in stagii ,nu mergeam doar cu fisele sa ne rugam de unul si de altul sa ne semneze ca n-am trecut pe la stagii si in doua zile "tre'sa le predam" (practica medicala nu pe facebook,whatssapp,etc)

Daca studiati foile matricole si curicula o sa fiti surprinsi sa aflati ca am parcurs aceleasi materii si in numar echivalent de ore , ca si voi prea infatuati "licentiati".

P.S: Oricind la orice ora bag in buzunar nu unul ci zece(10) licentiati d 'ai vostir la orice (teorie sau practica)

P.S 2 :daca e sa fac inca 4 ani de facultate ,confor logicii voastre ar trebui sa am salariul mai mare ca voi pentru ca am 7 ani si doua scoli absolvite dupa liceu nu doar una si aia magna cum-necum ca si voi.

Cu profund dispret un absolvent de postliceal.