Karting la Palatul Copiilor Constanta

Mihai
Musafir

/ #7

2015-12-14 14:55

sunt unul din elevii care a frecventat acum mai multi ani aceasta scoala de karting , ba chiar o luna am si lucrat ptr dnul Bacioiu.stiu ce inseamna sa te lupti cu morile de vant,si mi-a parut tare rau si acum dupa mai bine de 12 ani ca nu am reusit sa merg mai departe in campionatul national din motive financiare si din abatul prostesc al unui tata care stia el mai bine ca nu arunca banii pe asa ceva . copii din ziua de azi uita din ce in ce mai mult ce inseamna sa faci un sport sau o munca pentru o adevarata pasiune . acest lucru trebuie cultivat si incurajat pe cat posibil . mult succes si sper ca macar in ceasul al 12-lea cineva cu posibilitati sa salveze acest sport.

 

dar,cum spunea un antevorbitor mai sus,lucrurile trebuie facute transparent,fara sloganuri de genul "ne dati 1500 euro pentru ca pustiul dvs sa participe la o etapa de campionat" cand de fapt sumele reale ar fi mai mici. uneori interferenta unor afaceri private cu anumite competitii ascunde preturi umflate artificial.

deci da ,sper ca aceasta petitie sa puna accentul pe reinfiintarea clubului de karting al clubului elevilor,cu suportul fundatiei.