André Rieu - cetatean de onoare al Bucurestiului


Musafir

/ #360

2015-08-26 20:47

Cred sincer ca Andre este un mare showman si merita sa devina cetatean de onoare mai ales pentru gestul facut cu pretul biletelor vandute "la iarba verde" :-)donatia a fost importanta financiar si sigur bine venita . Ii ascult de mult concertele , am fost si la Bucuresti la concert in speranta ca pot regasi spiritul vazut la multe alte concerte , nu life , intradevar dar......a fost o mare dezamagire ....o sonorizare muuult sub asteptari care nu a reusit sa ne transpuna in atmosfera necesara unui concert marca "Andre Rieu" ....mare pacat......si un staff care , desi a fost atentionat in pauza ca sonorizare lasa mult de dorit , nu a intreprins nimic in aceasta directie ! mare pacat pentru tot efortul depus pe scena ! in plus , la o revenire nu va mai avea acelasi succs , tocmai datorita acestei dezamagiri , iar el si echipa lui fantastica nu merita asa o pata din cauza incompetentei celor ce au asigurat sonorizarea . Nu , nu e doar parerea mea , am vorbit cu foarte multe persoane prezente la concert in diferite zile , a fost aceiasi problema la toate concertele , indiferent de locul in piata ....pacat :-(
Sa nu uitam ca suntem romani , ca ne place sa ne "curga" muzica prin vene , sa ne invaluie ....ceea ce la aceste concerte nu s-a intamplat ! Dar asta nu ma impidica sa semnez pentru Andre , chiar merita respectul nostru ...si nu doar pentru felul in care a promovat Romania !