DEMNITATE SI ONOARE, FARA PLICURI IN SPITALE!


Musafir

/ #31

2015-08-11 14:10

Sunt prea multe de spus pe acest subiect si nu doar pe acesta. Am semnat petitia in principal pentru ca ma revolta ceea ce se intampla si in unitatile sanitare si in tara aceasta de 25 de ani. Am cunoscut la viata mea doctori si doctori, asistente si asistente. Si oameni cinstiti, daruiti profesiei, altruisti, care ar sfinti orice spital, din orice colt al lumii, dar si opusul lor, oameni fara inima, reci, sadici, care au ales cariera medicala pentru a face bani. A face bani pe seama bolilor, durerilor, neputintelor, handicapurilor semenilor lor, ceea ce pentru mine e strigator la cer. Vreau ca ai mei copii sa nu-i mai apuce, vreau pentru ei o societate normala si sa nu ajunga a zice ca medicul e sarlatan, escroc, iar parlamentarul exemplul cel mai bun de imoralitate, Medicii daca cer, iau, fura au invatat acest lucru fie de la inaintasii lor de prin spitale, fie chiar de la cei votati de popor ca sa ii reprezinte si care se gandesc numai la cum sa-si dea lor si apropiatilor lefuri, indemnizatii sporite si privilegii peste privilegii. Si fiecare pare a lua si a fura la noi de unde poate si ce poate. Mentalitatea e de a te carpi, ca orice pica-i bun si ca-i de la stat, care tot ma sfideaza.