Revenirea la un Definitivat uman: cu nota 7 și examen în toamnă


Musafir

/ #32

2015-07-30 10:00

Mi se pare nedrept sa nu fie luate in calculul notei notele de la inspectii si as dori ca cerintele subiectelor sa fie strict precizate mai ales la psihopedagogie unde anul acesta ar fi trebuit sa tratez 4 subiecte nu unul:progesul de invatamant i relatia dintre predare, invatare, evaluare.De ce este aceasta nota 8 folosita ca pragde promovare cand la titularizare limita ete 7 si la suplinire 5.Eu cu disciplina mea,cultura civica, nu o sa fiu niciodata titular,dar particip in fiecare an la concursul de titularizare din 2007 si am luat in fiecare an note peste 7,anul acesta am luat 8,30.Cum aici am putut sa iau nota asta, iar la definitivat am luat abia 6,25.trebuie sa facem ceva.Cred ca au o limita de numar de persoane ,anuala care trebuie sa promoveze acest examen.Daca l-am promova toti ar fi mai multi candidati pentru titularizare,pentru ca nu te poti titulariza fara def.vai de noi,va fi din ce in ce mai greu.multumesc.



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...