Cerem arestarea celor 7 baieti violatori din Vaslui!!

ana maria

/ #5912 Respectati dreptul la viata si demnitate al fetei ! Toleranta zero pentru derbedei !

2015-07-20 09:00

In numele dreptului la viata si demnitate, atat al victimei, cat si al nostru, al celor care ne dorim sa traim fara teama, printre oameni normali, intr-o tara civilizata,  cer:

- Pedeapsa maxima pentru violatori, cu spor pentru atitudinea lor de dupa arestare si eliberare.

- Judecarea cazului in regim de urgenta, astfel incat "masculii feroce" sa nu mai umble liberi pe strazi, ci sa ajunga cat mai repede acolo unde le este locul.

- Modificarea urgenta a legislatiei, constand in introducerea pedepsei cu castrarea chimica pentru faptele de viol, asa cum exista in multe tari civilizate.

- Toleranta zero pentru toti vinovatii din acest caz.

- Acuzarea si trimiterea in judecata (cel putin pentru calomnie si amenintari) a tuturor celor care, pentru a-si apara progeniturile si/sau "prietenii", au  acuzat si au  agresat in scris si verbal victima.

- Campanie publica de mediatizare pe scara larga a cazului, cu scop de constientizare, educare si prevenire a unor viitoare fapte de acest fel.

- Cercetarea comportamentului procurorilor de caz si judecatorilor, rezultatele cercetarii urmand sa fie facute publice.

- Analiza publica a comportamentului reprezentantilor bisericii in acest caz. Mi se pare important, deoarece au un cuvant greu in comunitate, dar eu una nu am auzit/citit sa fi luat vreunul atitudine.