Recuperarea pierderilor salariale pentru toti profesorii


Musafir

/ #293 Re:

2015-06-22 20:17

#291: eu -  

Proiectul de lege a trecut de Senat, de toate comisiile si cu vot in plen, dealtfel a fost unanimitate la vot, deci nici un vot impotriva.In Camera deputatilor proiectul de lege a trecut vijelios de comisia Juridica si de Consiliul legislativ, iar dupa ce Guvernul a dat aviz negativ, comisia buget a dat un prim raport nefavorabil. Acum dupa ultimele evenimente , persoana care s-a opus se pare ca nu mai are autoritate totala asupra deputatilor.Proiectul de lege a intrat pe mana celor din comisiile Invatamant si Munca, votul pentru Raport a fost  covarsitor favorabil,decat 2 abtineri . A mai ramas un pas, votul in Plenul Camerei deputatilor.care va avea loc toamna,potrivit spuselor unui deputat neafiliat.Legea va trece cu jumatate plus unu din voturile celor prezenti, in conditiile in care se indeplineste cvorumul.Sistemul de invatamant este puternic virusat cu elemente care nu ar fi reusit la facultate pe timpul comunismului, cand se dadeau admiteri dure, adica sunt foarte multi care nu stiu sa inteleaga un text ,ce sa mai spunem de interpretarea sau sinteza unui material.Sistemul cheta functioneaza se pare, ca acu cativa ani am avut vreo 5 vecini studenti care stiau si aplicau tabla impartirii foarte bine, mai ales cheta. .Ai inteles puisor ? 




Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...