Asociatia M10 solicita demisia lui Calin Popescu Tariceanu


Musafir

/ #173

2015-05-28 15:08

Am semnat aceasta petitie, deoarece imi doresc ca acesti impostori, care s-au instalat in fruntea romanilor, sa se retraga si sa raspunda penal pentru raul facut aproapelui, aproape ce lupta pentru dreptate si adevar.

Am semnat aceasta petitie, deoarece doresc sa multumesc doamnei Monica Macovei pentru corectitudine, sinceritate si neobosita lupta impotriva coruptiei, pentru ca nu a deznadajduit si ne-a reprezentat cu onoare in Parlamentul Europei. Am vazut in toti acesti ani atacurile nemiloase la adresa unor compatrioti ai nostri, compatrioti care nu s-au lasat cumparati nici cu functii, nici cu bani, nici cu onoruri, ci au ramas consecventi slujirii adevarului. Un astfel de om este Monica Macovei.

Multumim din tot sufletul doamna Monica Macovei!

Rusine lui Calin Popescu Tariceanu si tuturor celor de teapa lui, care produc suferinte inimaginabile romanilor prin faptele lor nedemne, ascunse sau la vedere, fapte ce sunt lipsite de sens pentru orice om cu mintea treaza si inima curata.

Doamne ajuta-i pe cei buni, drepti si blanzi! Ajuta neamul acesta sa-si scoata parul din ochi, ca sa poata scoate si paiul din ochiul celuilalt!