M-AM SATURAT DE NOROIUL DE PE INCALTAMINTE!


Musafir

/ #15 Re:

2015-02-04 16:43

#12: Tiberiu -  

 Stimate domn, tin sa va asigur ca nu sunt adepta niciunui partid. Faptul ca dna Oana badea a spemat petitia a fost doar pentru ca doresc sa obtin cat mai multe semnaturi pentru a fi strazile din centrum orasului mai curate. 

si ca sa va dati seama de unde a plecat aceasta petitie va trimit postarea initiala: 

Dragi aiudeni, plimbarea de ieri impreuna cu copilul a fost o adevarata aventura. 
am mers prin centru si dupa ateva minute, pantalonii imi erau murdari de la noroiul de pe papucii fiului meu. 
Ma intreb......oare chiar nu se pot spala trotuarele de catre firma care se ocupa de curatenia orasului???
Oare noi ca cetateni ai MUNICIPIULUI AIUD nu putem sa ne cerem drepturile de cetateni si sa pretindem ca municipiul in care traim sa fie curat si frumos??? Nu conteaza ca mai sunt gropi insa poate sa fie curat si frumos. iarna, toamna si primavara ne murdarim de noroi iar vara cand iesi la plimbare in slapi, degetele sunt pline de praf de parca nu te speli. 
Nu vreau sa ating subiectul parcurilor din Aiud care sunt un pericol public pentru copii nostri, insa noroiul ar putea si indepartat cu mai putin bani. Platim taxe si impozite la primarie, platim abonament pentru gunoi insa nu stiu daca vreunul dintre noi am depus vreodata o sesizare ca trotuarele sunt pline de noroi. E mai periculos decat atunci cand e plin de zapada si gheata ...... aluneci la fel pe noroiul de pe trotuare ca si pe gheata. cati dintre dumneavoastrasunteti nevoiti ca dupa ca ajungeti la munca sa va stergeti incaltamintea ca sa nu aratati de arca nu a fost spalata de avcateva luni>??????
Cate dintre dumneavoastra stimate mamici nu aveti mai mult de spalat deoarece pantalonii si hainele copiilor dumneavoastra nu pot fi purtate de 2 ori deoarece drumul de la scoala acasa e plin de noroi iar cand ajungeti copii sunt stropiti pe spate cu noroi???Ma intreb......CE AR FI SA LUAM ATITUDINE SI SA PRETINDEM CA ORASUL IN CARE LOCUIM SA FIE CURAT????
Daca esti aiudean, daca esti de acord haideti sa facem ceva....nu stiu ce....poate ar trebui sa incepem cu plangeri la firma de curatenie si la primaria municipiiului Aiud pentru a schimba ceva in Aiud!

Aceasta este prima postare. Daca considerati ca are conotatii politice, nu semnati petitia. Eu oimi amintesc Aiudul copilariei mele ca un oras curat, cu flori, cu oameni care intretineau strazile curate.