M-AM SATURAT DE NOROIUL DE PE INCALTAMINTE!

radu

/ #9 sandu

2015-02-03 16:38

Da dragi aiudeni ,este loc de mai bine ,însă trebuie să sensibilizăm si educatia civica a aiudenilor care lasa uneori de dorit , vezi gunoaiale depozitate printre blocuri ,in fata instituțiilor , pe trotuare si străzile din oras.Cine este de vina?Cred ca trebuie prima dată si noi să ne civilizam, sa selectam deseurile menajere la punctele de colectate ,sa atentionam oameni certati cu bunul simt, să atenționăm organele de la    poliția  comunitară, si nu numai ei ,  care îsi  intorc capul cand un catatean atunca hărti , mucuri de țigări pe jos ,pe spațiul verde si peste tot ,în fata lor , ei ce păzesc ?Hai sa facem o petiție al bunului simt!Căte amenzi sau dat în Aiud în ultimii ani ?

Da , nisipul s-a aruncat pentru a nu se produce accidente ,pe căile de circulație, sosele si trotuare  nu pentru divertisment!

De ce dezbateti o  problema falsa , de ce nu vedeti adevarul si problemele adevărate din care si noi prin modul în care ne comportăm săntem datori !Doar decență si bun simt , nu va lăsati manipulati de politruci ratati  ,care stiu căte în cer si stele, la modul figurativ doar binețâînțeles  !