Votati pentru mentinerea religiei in scoli


Musafir

/ #1453

2014-11-22 21:46

Cu îngăduința dumneavoastră, aș dori să fac un comentariu, sper să nu supăr pe nimeni. Și dacă voi supăra involuntar....rog să fiu iertată. Un singur lucru vă rog. Nu mai vorbiți atât de urât la adresa lui Dumnezeu. Mai bine să ne rugăm, să trăim iubirea predicată de Bunul Isus. Vedeți câte se întâmplă în lume...nu este din cauza religiei, oameni buni. Noi am devenit insensibili, oare cât mai poate suporta divinitatea? Sunt CRESTINĂ și așa voi rămâne toată viața. M-am născut într-o familie și o țară creștină, am crescut în principii și spirit creștinesc, lucru pentru care le mulțumesc din suflet bunilor mei părinți. Acum am o familie minunată, un soț și doi copii care reprezintă pentru mine trei daruri minunate pe care le-am primit de la Dumnezeu. Sunt de acord cu predarea Religiei în școală, copiii mei fac religie în școală și sunt foarte mulțumită de formarea lor. Dar pentru formarea lor, dragii mei, trebuie să lucreze toate instituțiile: Familia, Școala, Biserica. Doresc menținerea Religie în TRUNCHIUL COMUN. Și încă un lucru...nu mai judecați preoții, nu sunt toți la fel. Nu confundați preoția cu religia. În multe școli, Religia este predată de laici, deci.....nu știu de ce atâta critică la adresa acestor persoane?