Petitie :Feriha si Emir impreuna! Emir and Feriha together!

ANDRADA

/ #170

2014-06-20 17:05

Asa film care sa ma chinuie episoade intregi, n-am crezut ca am sa vizionez prea curand. M-au terminat, m-au distrus emotional, m-au facut sa cred ca de ori si unde esti (eu nefiind adepta telenovelelor si in nici un caz a filmelor turcesti, grecesti, etc) talentul daca este, ESTE.L-am vizionat de 3-4 ori, am pierdut firul episoadelor care imi plac, sunt fantastici EI DOI.Joaca parca ar fi actori de mare clasa scoliti in teatrele londoneze, sunt de nedescris in cuvinte.....revad episoadele si nu ma mai satur de EI DOI.Merita scrisi cu majuscule ca intr-o biblie a filmului universal. Faptul ca EI DOI n-ar fi impreuna, cam doare.Noi ii vrem si in viata reala tot impreuna. Ma alatur voua considerandu-va colegi de suferinta, o suferinta dulce si minunata.O suferinta hranitoare, va citesc cu drag si imi creste inima ca nu sunt singura bolnava de FERIHA.Nu aveau cum sa joace in acest HAL daca nu aveau ceva unul pentru altul, si nu ceva de mantuiala. HAZAL nu o fi o frumusete extraordinara dar pe langa celelalte actrite din film si din filmele lor, este ca un diamant, pura, scumpa, speciala, geniala. Este foc de desteapta si il trage ca o locomotiva pe sine nu aiurea, dupa ea. Ea sclipeste si el nu are cum sa stea in umbra.Il dirijeaja la fiecare gest, discutie, .....ceea ce s-a intimplat fantastic cu el este ca daca la inceput la ficare fraza cam bitiia din cap, se rodeaza repede si cam tine pasul cu ea tot serialul.Nu cred ca nu i-ar fi placut sa fie cu el si in viata reala, dar sunt sigura ca este inabordabila. Cred ca a crescut fara bunici, pentru ca le compenseaza lipsa acum, afisandu-se cu bunicute de varste....ceea ce spune multe despre caracterul sau, explica mediul in care a trait, limita de cultura.....nu avea cum sa caute HAZAL asa ceva.Se si vede ca s-a lipit de SERENAY, vorba romanului...vai mama noastra. As vrea sa-i vad pe amandoi intr-un alt film, sau serial, pentru ca vad ca in noul rol, parca este batut sa joace, si nu este doar parerea mea. Sper din tot sufletul sa-i vedem din nou impreuna HAZAL si CAGATAY.