Spune Nu abrogarii articolului 253 din Legea Educaţiei Naționale


Musafir

/ #1393 Re:

2014-05-10 21:44

#1387: ciumpalacul -

 

Regimul unic de accedere in statatul de titular inseamna ca se impune o SINGURA (UNICA) repartitie in urma unui concurs de titularizaare. dECI NU POT EXISTA 2 REPARTIZARI.

CCR nu se va mai pronunta asupra constitutionalitatii art 253 pentru ca a facut-o deja. Ramane la dispozitia instantelor de contecios administrativ "pastrarea ordinii". Daca in urma unui proces, o instanta decide ca nu s-a aplicat decizia CCR, asta inseamna un singur lucru: pa-pa decizii.:)) E doar o chestiune de timp, o sa vedeti.

uita aici vb de doua repartizari dobitocule, dar mare atentie decizia ccr nu face referire la repartitii si nr lor ci ca accederea la un post se va face prin concurs unic de titularizare in sistemul de invatamant preuniversitar cf legea 1 a educatiei, iar notiunea de concurs unic de titularizare nu inseamna unica repartizare, ci este o preluare a formulei concurs unic de titularizare din legea 1 a educatiei de catre ccr, in acest caz daca legea educatiei zicea doar concurs de titularizare si ccr zicea concurs de titularizare, deci problema este la tine ciumpi ca in momentul cd ai spus prostia de mai sus in visele tale de o nesimtire crasa dupa cum se poate vedea ne-ai si fi vazut fara decizii deja, ca doar esti mare om de cultura si deosebit de pregatit si dim punct de vedere juridic si din punct de vedere al carierei didactice, si din punct de vedere moral  si asta se vede din remarca ta fata de scoala cd ai zis ca aia prin repartitie guvernamentala au facut mai buna scoala ca noi, ne-ai jignit profund si tin sa te anunt direct aici ca esti o scursura a societatii si pt faptul ca nu m-am nascut in epoca comunista nu inseamna ca sunt prost si n-am invatat si nici nu-ti da dreptul tie sa ma compari cu salam dobitocule, doar eu stiu cate nopti nedormite si cat stres am mancat 4 ani la examene in facultate!!!!!!!!!!!!!!! Daca esti profesr sa iti fie rusine ca n-ai un pic de respect fata de instituia care de bine de rau iti da o paine in mana!! Rusine CIUMPI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

la gandirea ta sa sti ca te compatimesc intregul colectiv didactic de pe acest site, si numa pt faptul ca din insultele tale ne demonstrezi ca stofa ta nu e cu nimic mai buna ca a lui salam!!!!!!!!!!!!! din pacatae esti imbatat cu apa rece de propria-ti prostie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

si din cate vad pot sa-ti mai zic ca nu inseamana ca noi nu avem dreptul de a fi titulari cei cu 253, doar pt faptul ca ministerul nu scoate posturi la titularizare sau mai bine zis ca nu formeaza consortii de pj-uri ca sa se poata da posturi viabile de 4 ani si intregi pt titularizare in august, dar asta ciumpi nu e o problema care sa atace titularizarea noastra, e o problema care odata ajunsa la contencios administrativ in tribunal o sa vezi ca nu va face niciodata obiectul deciziei 106 din 2014 a ccr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dar oricum tu esti prea @destept@ ca sa-ti dai seama!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

imi pare bine ca sunt titular si sa sti ca nu mi-e frica ca poti tu sa-mi invalidezi titularizare in baza art 253, ca la un adica sa sti ca si eu am dreptul de a ma apara in instanta si de a-ti face recurs pana la curtea europeana daca e cazul si asa vedem poate cat esti de capabil!!!!!!!!!!!!!!!

ramane cu am stabilit !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pt tine titularul cu 253 care te-a corectat cu 2 repartitii de titular!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! as ca byby de pe site-ul celor ce s-au titularizat pe merit cu 253!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!