Spune Nu abrogarii articolului 253 din Legea Educaţiei Naționale


Musafir

/ #1390

2014-05-10 12:30

cred ca anul acesta art 253 s-a aplicat foarte corect.nu s-a mai tinut cont de acordul CA,si repartizarea s-a facut in sedinta publica.conditiile care trebuiau indeplinite au fost de asemenea la fel ca si atunci cand ocupi post in vara(nota peste 7,definitivat).felicitari tuturor,sunteti titulari ai sistemului.bravo!cei care sunt impotriva va asigur eu ca sunt invidiosi sau nu au putut ei sa ocupe posturile voastre la pretransfer.si daca se va continua cu art 253,nici nu vor avea vreo sansa.scoala are posibiliatea de a alege modalitatea ocuparii postului.de aceea sunt asa de traumatizati.sper sa se continue cu acest art multi ani.prin acest mod de ocupare a postului se creeaza stabilitate in scoli.elevii vor avea un singur cadru didactic,nu sa li se schimbe profesorul an de an.bravo ministrului,felicitari din partea unor cadre didactice titularizate cu multi ani in urma.sustinem acest art.ne-am saturat de titulari care ocupa postul doar de a-l ocupa si apoi nu stiu cum sa se pretransfere mai repede.