Spune Nu abrogarii articolului 253 din Legea Educaţiei Naționale


Musafir

/ #1384 Re: pt mary roxy

2014-05-09 21:13

#1383: ciumpalacul - pt mary roxy

poi una ar fi cea cu 2 repartizari

deci noi nu am fost repartizati de doua ori pe acelasi post ca titulari

si nu vad care e problema ca suntem titulari, sau e neconstitutional daca dai un concurs si iei nota mare sa fi titular pe post

eu cred ca la tine mai mult vb ura ca stiinta

daca la noi e neconstitutional cu note mari peste 7 te rog sami spui cum e constitutional la cei cu note de 5m de 6 sau chiar mai rau la cei repartizati direct pe media din facultate sau din scoala

si apoi vino si-mi zi mie daca am voie sa fiu titular sau nu

si sa nu mai vb de acei titulari care au vechime considerabila si au ramas doar cu deful cu greu luat cu 5 si nu au mai fost capabili sa-si ia alte grade si acum le tremura mucii ca venim noi cei cu grade didactice la restrangeri cei titularizati cu 253, si eu zic ca vai ce pacat facem ca restructuturam niste tampiti erodati, incapabili care au fost obisnuiti sa le vina doar salariul, iar cd venea vorba de cursuri de perfectionare transmiteau cu o scarba crasa sa se duca suplinitorii, netitularii, prostii aia cu note mari care nu apuca sa se titularizeze, ca noi cei care suntem titulari de ce sa ne scuturam putin puful

da asta e o realitate din sistemul actual

deci mie mi se pare neconstitutional sa ai def si gradele luate, cu note de titularizare peste 7 si sa nu fi lasat sa fi titular si de batjocura celor care stau in sistem cu note de 5 bine mersi

deci vezi ciumpi inainte sa latri ca un caine pe stele mai bn te-ai interesa sa vezi cum sta situatia in sistem si apoi sa te iei de noi

si sper ca pe viitor sa dispari draku de pe site-ul nostru care nu e destinat persoanelor ca tine