Solidaritate cu femeile din Spania


Musafir

/ #10 Re: Nu avortului! Da vietii!

2014-01-20 20:10

#5: augustincezar.blogspot.ro - Nu avortului! Da vietii! 

 Doamna, nu veniti cu baliverne de ev mediu, avortul s-a practicat si se va mai practica. Terminati cu barbati imorali, femei usoare, Dumnezeu nu vrea. Stiti cumva ce vrea Dumnezeu? Vi s-a confesat de curind? Poate ca Dumnezeu vrea ca toate femeile sa decida ce vor ele, poate ca eliberind femeia, de abia atunci avortul va fi eliminat, femeia utilizind alte metode de prevenire a sarcinilor nedorite. Eu am constatat ca interzicerea avortului conduce automat la morti inutile, dureroase si numeroase ale femeilor in urma incercarilor ilegale si neprofesionite de a avorta. In fond ce doriti? mai bine sa moara o femeie dintr-un avort ilegal, care in general duce si la sterilitate, decit sa faca un avort si apoi, aceeasi femeie, peste ceva timp sa nasca copii? Mi se pare absurd sa-mi veniti in 2014 cu baliverne, lasati Biblia in sufletul fiecaruia, nu o plimbati in piata lovind in cei care gindesc diferit, inca nu am auzit ca sinteti stapinul trupului meu sa decideti pentru mine. Cum nici eu nu decid pentru dumneavoastra daca va opuneti avortului. Fiecare cu ale lui, eu imi duc crucea mea, asta apropos de credinta fiecaruia.