TRANSPARENTA IN DECIZIILE FINANCIARE DIN COLEGIUL PSIHOLOGILOR

Ema

/ #35 taxele

2013-09-24 08:53

Dintr-un salar de psiholog bugetar de 1100 lei nu se pot plati taxe sau lua alte atestate. Eu am restanta la taxele anuale de 375 lei as vrea sa imi depun dosar pt. al doilea atestat-clinica(cu primul nu am avut noroc-securitate, nu am pile si relatii ca sa pot sa obtin venituri de pe urma lui, sunt alti colegi mai mari, mai ieftini si mai superficiali, sa-i ajute Domnul!).Am o familie, am rate in banci si nu imi permit sa nu le platesc sau sa ii spun copilului ca nu am cum sa il tin in scoala.
Am terminat fac. la Iasi in 99, am visat sa fac psihologie, am asteptat sa se schimbe ceva in 14 ani, dar e mai rau.
Nu mai vb. ca in fiecare minister e reglementata salarial altfel aceasta meserie.
Testele pentru infiintarea cabinetului mi le-am cumparat cu bani de la parinti, ambii pensionari de 75 de ani, daca mai prind vreun curs prin loc. de domiciliu le-am cerut tot lor.
Mai vreti sa va mai spun? Probabil sunteti multi intr-o situatie similara cu a mea. Am ajuns sa cred ca mai castigati sunt cei neinscrisi in Colegiu, castiga similar dar nu platesc taxe.