Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat


Musafir

#576

2015-06-28 13:30

Petitia aceasta , pentru tradare , ar trebui si nominal ,pentru unii politicieni , vezi A.Nastase (pentru vanzarea Petrom,etc) , vezi V.Ciorbea si A.Severin (pentru semnarea pactului de pace din 1997 cu ucraina , prin renuntarea la teritoriile Romanesti) ETC.

Musafir

#577

2015-06-28 14:19

Am semnat din dragoste pentru România!

Musafir

#578

2015-06-28 17:29

pt ca este dreptul meu sa ma exprim, si pt ca imi iubesc tara

Musafir

#579

2015-06-28 20:19

De dracii care mi-i provoaca tradatorii din UDMR!

Musafir

#580

2015-06-28 20:33

Pentru ca sunt de aceeasi parere ca si initiatorul ei.

Musafir

#581

2015-06-28 21:56

pentru ca m-am saturat sa tot aud si sa vad in fiecare zi ca in tara mea,dacia o mina de minoritari unguri,i-si etaleaza la orice prilej si ocazie steagurile si obiceiurile care nu au nimic comun cu traditia si obiceiurile acestor paminturi si totodata nu obosesc in incercarea lor dementa de a destrama integritatea acestei tari.deci ca niste tradatori ce sint trebuie pedepsiti de legea statului roman pentru grave actiuni de tradare impotriva poporului roman.

Musafir

#582

2015-06-29 04:59

Au inceput sa-si exercite o nesimtire crasa, este absolut jignitor pentru poporul roman ca o minoritate , fie ea chiar si veche pe aceste meleaguri, sa vina cu asemenea pretentii , de ai anunta pentru ca tu sa-ti sarbatoresti drapelul national in tara ta , intr-o zona a tarii unde ei traiesc , ca minoritate nationala !
Este o grava jignire la adresa poporului roman , aceasta interventie deranjanta chiar a ministrului Ungariei !
Noi suntem prosti ca inghitim acestea , datorita coruptilor si tradatorilor din guvern si parlament !
Daca nu le comvine drapelul romanesc sa plece in Ungaria , nu-i retine nimeni ! Chiar si autonomie daca aveau , regiunea tot de Romania apartinea iar drapelul Romanesc este cel al tuturor romanilor , indiferent de zona , iar ei sunt cetateni romani deocamdata !!!!!!! 1

Musafir

#583

2015-06-29 06:35

pentru faptul ca acest PARTID XENOFOB CARE ARE IN PARLAMRENTUL ROMANIEI deputati si senatori care asi permit sa insulte natiunea romana si steagul national prin pozitiile is declaratiile lor de natura anti semita si anti nationala care aduc atingerea demnitati nationale si a poporului roman. CE ATITUDINE IAU REPREZENTANTI NOSTRI ALESI NOSTRI fata de asemenea declaratii si atitudini? DACA ACESTOR INDIVIZI DE ETNIE MAGHIARA NU LE CONVINE SA-SI IA BAGAJELE SI SA SE MUTE IN UNGARIA TARA LOR DE ORIGINE (eventual in fundul ASIEI de unde provin de fapt) SI SA NE LASE IN PACE CA SAR PUTEA SA NU LE PLACA DACA SAR SUPARA TOT ROMANUL. CUM POT AUTORITATILE SI CE MASURI IAU FATA DE CEI CARE ASI PERMIT SA JIGNEASCA PUBLIC PRIN DECLARATII STEAGUL NATIONAL CHIAR SI IN ZIUA IN CARE AL SARBATORIM NIO ROMANIÂ.CRED CA AUTORITATILE AR TREBUI SA INTERZICA ABORDAREA STEAGURILOR MAGHIAR SI SECUIESC PE INSTITUTIILE PUBLICE. MAGHIARI SI SECUI DIN TARA SIAU LUAT NASUL LA PURTARE SI TREBUIE SA LE DAM O -BATSTA-!? MARE CU CARE SA IL STEARGA NU VA E RUSINE NESIMTITILOR CA VAM TOLERAT DESTUL MAGARIILE???????

Musafir

#584

2015-06-29 09:56

In spiritul conventiilor internationale existente.

Musafir

#585

2015-06-29 10:01

De la înființarea sa și până în prezent, UDMR a acționat numai împotriva Statul ROMÂN !

Musafir

#586

2015-06-29 10:47

jos cu porcii din parlament !

Musafir

#587

2015-06-29 13:30

deoarece un partid care este in Guvernul Romaniei si vorbeste despre autonomie...deci stat in stat,atunci acel partid trebuie dizolvat si scos imediat inafara legii.

Musafir

#588

2015-06-29 13:47

minoritatile aduc deservicii Romaniei

Musafir

#589

2015-06-29 18:32

pentru a elimina marul discordiei intre romani....

Musafir

#590

2015-06-29 21:28

Sint intru totul de acord cu continutul articolului,aste timpul sa punem punctul pe I .

Musafir

#591

2015-06-30 08:02

-pentru că am fost în Odorhei înt-un magazin și m-au scos afară (cu înjurăturile de rigoare) că am vorbit românește.
-pentru că AM AVUT o prietenă (tată român, mamă " unguroaică " dar născută în România) și tot ce am auzit de la fata asta a fost, că România e de căcat, că românii sunt o nație proastă, că România e frumoasă, dar păcat că e locuită de români, etc. Până i-am spus că dacă se iau toți ungurii de mână și pleacă din România, nimeni nu o să le ducă dorul.
-pentru că nu se poate ca la posturile de televiziune din România să fie program în ungurește fără subtitrare în românește (în care se vorbește despre istoria României) NE FAC EI CUMVA ISTORIA???
-pentru că sunt îndoctrinați de mici cu un fals patriotism pentru Ungaria (iar dacă merg în Ungaria sunt NIMENI) și asta ei mi-au spus.
-pentru că trebuie să respecte legile țării unde trăiesc, iar dacă nu le convine, asta e ( până la urmă au fost un popor migrator, nu-i așa?!)
alex

#592 Re: Re:

2015-06-30 14:53

#125: szekelyfold - Re:  

 fereasca dumnezeu sa se mai repete atrocitatile din 90'.cred ca atunci isi vor aduce aminte romani de tot raul pe care la-ti facut tari noastre...


Musafir

#593

2015-06-30 15:58

Nu imi doresc in tara mea, aparata de bunicul si alti barbati pe front, sa fim tratati astfel si sa fim batjocoriti de neoameni, ne-au dat prea multe palme! Nu merita respect pentru cat rau fac si au facut in istoria apropiata!

Musafir

#594

2015-06-30 17:42

Pentru dreptate!
myeke

#595 Re: Re:

2015-07-01 07:04

#125: szekelyfold - Re:  

 in cazul in care nu sti sa citesti si sa te informezi singur despre adevarata  istorie a Romaniei , cere cuiva studiat sa- ti explice. Nu asculta toti spalatorii de creieri de prin partile voastre. Dar demnitatea voastra unde e ??? De ce propovaduiti minciuna ???

myeke

#596 Re: Re:

2015-07-01 07:24

#127: magyarorszag - Re:  

 Cacat esti tu! Atata te agiti ca o sa- ti vina diarea de la atata cultura!  de ce nu mergeti in Ungaria sa cereti autonomie de la ei???? Normal.....v-ar da peste ochi imediat !


Musafir

#597

2015-07-10 04:02

L-as parafraza pe Putin:"Toti cei care traiesc in Romania ,traiesc romineste.Romania nu are nevoie de minoritati,minoritatile au nevoie de Romania" Toti cei care vor sa faca politica sa fie politicieni grupati in partide politice dupa afinitati si ideologie politica

Musafir

#598

2015-07-10 05:25

maghiarimea din Romania trebuie pusa la punct.....Sa nu uite ca traiesc pe pamant ROMANESC..,SA RESPECTE LEGILE SI LIMBA ROMANA..!!!SA FIE DESFIINTATE ASA-ZISELE SCOLI IN LIMBA MAGHIARA SI EMISIUNI IN LIMBA MAGHIRA!!IN INSTITUTIILE DE STAT SA SA VORBEASCA NUMAI SI NUMAI IN LIMBA ROMANA...!!!ROMANII SA FIE RESPECTATI IN ORASELE RESPECTIVE SI NU NUMAI ACOLO...DACA NU,SA PLECE DIN ROMANIA...ROMANIA ESTE A NOASTRA NU A LOR!!!!

Musafir

#599

2015-07-10 10:29

Pentru ca este ilegal! Nu exista partid pe criterii etnice!
Si nici nu trebuie sa existe!

Musafir

#600

2015-07-12 11:47

Pentru intarirea puterii si autoritatii statului roman



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...