Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Cerem desfiintarea UDMR pentru subminarea puterii de stat


Musafir

#276

2014-06-12 13:19

desfiintarea ar fi simpla- o lege care sa interzica partide infiintate pe criterii etnice ci doar pe baza de doctrine. ar disparea si partida romilor. etniile se pot asocia in forumuri sau alte formule, nu politice (vezi forumul democratic german). s-ar mai imputina si numarul parlamentarilor, maghiarii avand un singur reprezentant ca si celelalte minoritati.

Musafir

#277

2014-06-12 14:25

Daca ne suparam cerem toate bogatiile praduite de la noi , fost popor DAC , incepand cu furaciunile si jaful romanilor ( aurul dacilor ) , continuind cu jaful imperiului otoman si habsburgic , cu jaful nazistilor si al bolsevicilor . Cerem si recuperarea TUTUROR finantelor FURATE DE CLASA POLITICA incepand din '90 pana azi . CEREM RESTITUIREA TUTUROR TERITORIILOR PENTRU FORMAREA MOSTENIRII LASATE DE STRAMOSII NOSTRI !

Musafir

#278

2014-06-12 15:52

Doresc desfiintarea UDMR si ridicarea cetateniei ROMANE ,domnului pastor - spion (cu grad de ofiter AVO) Lazlo Tokes pentru declaratiile facute public in Parlamentu European impotriva Statului Roman...National ,Unitar si Independent !

Musafir

#279

2014-06-12 16:43

Subscriu la tot ce s-a scris si spus, pana acum ,pe aceasta idee.Aceasta treaba ESTE CEA MAI MARE RUSINE ROMANIA.Nici in cea mai democratica(sic) tara - SUA - nu sunt etichete bilingve, trilingve, sau multi lingve. Acolo sunt multi afro-americani, dar nicio localitate nu are denumiri in vreo limba africana. RUSINE celor care ne-au condus si ne conduc de la Marea Nenorocire Nationala din Decembrie 1989.

Musafir

#280

2014-06-12 17:52

Partid pe criteriu etnic care discrimineaza cetatenii romani. Eu nu pot sa fac parte din UDMR ptr ca nu am genele necesare. Militeaza doar ptr interesele lor de grup etnic, santajand mereu fortele de la guvernare cu ajutorul lor, in schimbul unor mici pasi spre idealul lor suprem> autonomia totala. Stiu ce vorbesc deoarece am trait in Covasna 13 ani.

Musafir

#281

2014-06-12 19:10

Va calca in picioare orice grupuletz cu idei "stralucite"!! Iesiti la vot, acolo este puterea!

Musafir

#282

2014-06-12 19:13

Moarte Bozgorilor!
State Vasile
Musafir

#283 Prin noi Înșine !

2014-06-12 21:08

Diplomatia este o trasatura necesara scopurilor noastre politice.
Dreapta Socoteală este întelepciunea politică .
Dreapta Rânduială este scopul final al bunăstarii tării noastre si a cetatenilor ei .
Tuturor Romanilor inchinam toata speranta noastra ! ◘

De duoa zeci de veacuri " stam si traim" neclintiti in stancile puternice ale Carpatilor.
Noi suntem si ramanem aici, unde ne-am nascut si unde odihnesc parintii si strabunii nostri!
Istoria Romanilor este milenara dar si unica.: Am pastrat intacte trasaturile si caracteristicile rasei Dacice.

Datorita influentelor politicianismului ,a ignorarii pericolului si a nepasarii ,in aparatul de stat au patruns tot ce poate fi mai rau pentru acest neam.
Toti au lucrat ca niste termite , perfid si programat ,sapand la temelia statului. Astfel s-a facut, ca in loc , ca reformele sociale de dupa '89 , sa insemne un inceput nou ,un inceput al Renasterii Nationale, ele au fost folosite de catre toate guvernele pentru a creea o patura artificiala de tradatori, parveniti, impostori , mafioti si oameni fara credinta in Dumnezeu.


Musafir

#284

2014-06-12 23:41

JOS cu UDMR-ul !

Musafir

#285

2014-06-13 03:47

Cred ca cea mai mare vina pentru pozitia pe plan politic , a acestor nesimtiti, o poarta politicienii romani.Pentru a-si asigura o majoritate in parlament , implicit a putea jefui cat mai mult din banul public, toate partidele politice aflate le putere de-a lungul celor 25 de ani , i-au pupat in fund pe bozgori si astfel s-a ajuns in situatia ca acestia sa ne rada in nas si sa-si bata joc noi.Sufla vreun samantar de-a lui Atila pe vremea lui Ceasca? Parca NU.

Musafir

#286

2014-06-13 05:07

Cu ce drept au magiarii din aceasta tara atatea drepturi?
Dec ca romanii din ungaria sunt ca si inexistenti in parlament..
Sa fie influienta dlui Soros???
Tot ce se poate...
Asistem neputinciosi la distrugerea Romaniei!
Unde este patriotismul..dragi connationali?
cine ne a spalat pe ceier,de nu ne mai trebuie Romania unita si neciuntita?

Musafir

#287

2014-06-13 05:37

Nu sunt egoist ...Sustin cu tarie improprietarirea ungurilor cu cate 100 de hectare pe cap de locuitor ! In stepele Asiei !

Musafir

#288

2014-06-13 05:40

Afara cu tiganii , jidanii si bpzgorii din tara !

Musafir

#289

2014-06-13 07:44

Nu am de spus decat ca avem o constitutie si legi care sunt incalcate in mod repetat de catre politicienii de etnie maghiara,mai nou si cu amestec din partea formatiunilor politice ale altui stat,iar iubitii nostri guvernanti si parlamentari se fac ca nu vad si nu aud nimic,pentru a putea fura in continuare,aceasta tara

Musafir

#290

2014-06-13 07:55

Nu se mai poate sa primim criminali in tara asta...sau poate uitam cum scotea horty ochii românilor??? Putem uita asta..NICIODATA...ACUM VREM RĂZBUNARE...SI E TIMPUL

Musafir

#291

2014-06-13 08:06

Tara asta se numeste ROMANIA!!! ...iar in ea ar trebui sa locuiasca cei care se simt romani... acest partid nu a dovedit niciodata de la infiintare si pina acum acest lucru . Respect pt romani dar si pt etinicii care respecta ROMANIA.

Musafir

#292

2014-06-13 08:33

Sa mearga acasa la ei,daca toleranta romaneasca nu le este suficienta.


Musafir

#293 referitor la UDMR

2014-06-13 09:17

FRATILOR, solutia ar fi boicotarea aliantei PSD cu UDMR, sa aratam PSD-ului si altor partide politice din Romania ca au mai mult de pierdut prin alianta cu UDMR, SA NU II VOTATI PE CEI DE LA PSD .
Nu avem cu cine vota in ziua de azi, toti sunt o apa si-un pamant, stricat, dar macar sa ii facem sa inteleaga pe cei de la PSD, UNPR, PC sa piarda alegerile datorita tupeului de a solutiona cererile UDMR-ului.
Redistribuiti (share) mai departe, luati atitudine, nu mai dormiti in papuci !

Musafir

#294

2014-06-13 09:30

Eu supralicitez si cer expulzarea lor in Ungaria....Pentru că vad că nu le place in România.

Musafir

#295

2014-06-13 09:54

AFARA, AFARA CU BOZGORII DIN TARA....
UDMR O CURVA SI O LEPRA ORDINARA

Musafir

#296

2014-06-13 10:07

Luati aminte!

Musafir

#297

2014-06-13 10:10

Intotdeauna au fost oportunisti, au profitat de discordiile create...

Musafir

#298

2014-06-13 10:47

Sa mearga in Ungaria daca le place atat de mult...

Musafir

#299

2014-06-13 11:44

A se înţelege că politicienii unguri trebuie să aleagă între a face politică pentru România, în România sau pentru autonomie în Ungaria. Au trădat Ţara căreia i-au jurat credinţă, sunt pasibili inclusiv pentru sperjur.

Musafir

#300

2014-06-13 13:24

Sa le fie rusine guvernantilor romani deoarece UDMR sterge cu ei pe jos.De cand Tinutul Secuiesc in inima Ardealului.Cu ce drept?



Publicitate plătită

Vom expune reclama pentru această petiție în atenția unui număr de 3000 de persoane.

Aflați mai multe informații...