Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#8426

2014-01-10 07:56

Pina in 1989 stiam ca ... ne "supravegheaza" Uniunea Sovietica (Rusia), azi sunt convins ca dupa 1990 ne "supravegheaza" Uniunea Sovietica Ailalta (USA).
Colonie am fost ... colonie am ramas.
Unde esti tu Maniu, Bratianu, Titel Petrescu sa vezi ... ce a ajuns ... Romania ?
Sunt convins ... ca ... numai monarhia mai poate salva Romania.
Sa ai un imn national "DESTEAPTATE ROMANE" ... si tu sa dormi ... !?!?

Musafir

#8427

2014-01-10 07:56

dacă vom fi indiferenți ne merităm soarta. BĂSESCU este maiDICTATOR decît CEAUȘESCU.Avem un parlament jalnic RUȘINE SĂ LE FIE.Nu sunt adevărați oameni de stat m-au dezamăgit.

Musafir

#8428

2014-01-10 07:57

Va multumesc pentru curajul,temeritatea si patriotismul domniilor voastre. Va rog, daca este
posibil sa trimiteti odata cu petitia tot materialul filmat si subtitrat referitor la "prietenul" nostru. Poate o sa le cada ochelarii de cal si s-or lumina.
Derbedeilor de la Antena3

#8429

2014-01-10 07:57

Atunci am sa va cred ca doriti binele neamului meu, cand am sa va aud strigand din toti rarunchii ca Varanul securist trebuie sa infunde puscaria pe viata! Sa va aud, derbedei antenisti si antenizati fara voia voastra, in cor, toti odata, ca sa se auda pana peste ocean!Strigati toti intr-un glas: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Mai tare, ca tara nu va aude:

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Haideti, Badea, Gadea, Chireac, Tudor, et comp., in cor cu totii, sa auda si varanul: Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii! Voi-cu-les-cu du-pa gra-tii!

Nu se aude... Nu vreti sa-i convingeti pe americani ca sunteti de buna credinta??? Stiu ei ce stiu! Ha,ha,ha,ha! Cred ca i s-a facut cam frigut lui Felix - motanul! Apucati-va sa preparati chiftelute, sa aveti ce-i zvarli cu prastia in curand! Nu va avea voie decat la 4 vizite pe luna, nu va poate primi pe toti odata, derbedei ce sunteti!

Musafir

#8430

2014-01-10 07:57

fratilor trebuie schimbata toata clasa politica nu numai presedintele TOTI!
Daca stie cineva, dati-mi un exemplu de om politic cinstit si corect

Musafir

#8431

2014-01-10 07:57

Sper ca cei din UE care-l sustineu pe Basescu, sa plece urechea la GLASUL poporului roman, sa vada adevarata adevarata fata a lui Basescu si sa faca dreptate.Ne-am saturat de COMUNISM.

Musafir

#8432

2014-01-10 07:58

americanii sa-si vada de cocina lor....si sa dea dumnezeu sa le-o puna talibanii cit mai des sa aiba ocupatie unchiul sam
RazvanC21

#8433 Ponta o evita pe Victoria

2014-01-10 07:58

Ponta o evita pe Victoria Nuland, desi ar putea sa isi faca o imagine mai buna daca ar sta de vorba cu ea... Daca tot se crede ca Victoria vine in Romania din cauza abuzurilor lui Basescu, atunci de ce Ponta nu o primeste oficial? Eu cred ca ii este teama sa nu ii "bata obrazul" pentru ca Ponta a declarat in toamna ca respectarea independentei justitiei este cel mai important lucru pentru el, dar zilele trecute s-a gasit sa urle ca Basescu e de vina pentru ca Nastase a ajuns din nou la inchisoare (ceea ce inseamna ca acest politician - Ponta - se baga in judecata judecatorilor). Asta se numeste dublu discurs: adica una le spune americanilor, si alta le spune romanilor. Imi este teama ca Ponta isi vede doar de interesul lui, asa cum au facut-o toti politicienii de pana acum. Nu m-ar mira sa ajunga Ponta presedinte si sa ne vaitam peste cativa ani cat de rau o ducem sub noua dictatura a lui Ponta... pentru ca noua ne place mereu sa ne plangem de mila si sa facem mereu alegeri proaste...


Musafir

#8434

2014-01-10 07:58

Poate ar fi bine ca aceasta petitie sa-i fie inmanata personal si nu prin alte mijloace! Este clar cazul sa inteleaga si demnitarii americani ca sunt supusi unei intoxicari constante din partea Cotrocenilor (oficial! pt. ca nu-mi pot inchipui ca "neoficial" nu cunosc situatia... au totusi unele din cele mai puternice servicii secrete....)

Musafir

#8435

2014-01-10 07:58

doresc instaurarea adevaratului stat de drept

Musafir

#8436

2014-01-10 07:58

D-le Gidea felicitari pentru aceasta initiativa.
Sunt alaturi de dumneavoastra si toti cei care au semnat aceasta petitie.
Cu deosebita consideratie,
C.Burtea
dim

#8437

2014-01-10 07:58

Doresc sa scapam de base ,dar ne facem iluzii din pacate
Exista interese prea mari
Aduceti-va aminte de dec.1989
daca nu vroiau altii.............scapam de ceausescu ?

Musafir

#8438

2014-01-10 07:58

MULTA BAFTA IN ACEST DEMERS.

Musafir

#8439

2014-01-10 07:59

Americanii s-ă vină şi să ne facă recomandări pe diverse teme atunci când în prealabil ne-ar fi oferit un sprijin economic (financiar) consistent şi când vor înceta a se substitui divinităţii ,abolind pedeapsa cu moartea. Singurul DUMNEZEU dăruieşte şi tot EL este singurul care poate lua viaţa şi nu omul.

Musafir

#8440

2014-01-10 07:59

In toata istoria noastra am descoperit un lucru esential: SUNTEM UN POPOR DE CACIULISTI ! Ar fi cazul sa ne trezim odata si sa nu ne mai CACIULIM LA NIMENI! E asa de greu sa ne uitam la vecinii nostri? Luati exemplul Ungurilor de care ne este asa teama, vedeti Polonia? Noi stim doar un singur lucru :Capul ce se pleaca sabia nu-l taie, GATA odata cu asta, mai avem si noi puncete de vedere.

Musafir

#8441

2014-01-10 07:59

Nu-mi mai este frica, Basescu oricum pica!!!Va iubesc, alaturi de voi simt ca mai avem o sansa la normalitate.

Musafir

#8442

2014-01-10 07:59

Felicitari pentru initiative.Sunte-ti cei mai buni

Musafir

#8443

2014-01-10 07:59

jos basescu!

Musafir

#8444

2014-01-10 07:59

Este cea mai josnica perioada de propagare a coruptiei de cand este Romania.Asa ceva nu se mai poate,in timp ce majoritatea cetatenilor tarii saracesc,seful statului si acoliti lui prospera.Justitia si statul de drept sant calcate in picioare prin parghiile pe care si le a creat seful statului,daca se poate numii asa,in urma referendumului care la invalidat din aceasta functie.A fost calcata in picioare vointa celor 7,4 milioane de cetateni care au votat pentru demitere.Reprezentantii ai PDL de la C.E au propagat minciuni si teorii antiromania.Rog in nume personal sa se respecte democratia reala,adevarata nu ce a Basista iar interventiile din exterior fie ele si din SUA sa analizeze,desi nu cred ca i democrati,realitate.

Musafir

#8445

2014-01-10 07:59

Băsescu nu trebuie lăsat să iese în mod obişnuit din funcţie la sfârşitul mandatului, pentru a nu beneficia de toate privilegiile cuvenite unui fost preşedinte.

Musafir

#8446

2014-01-10 07:59

Cred ca ar trbui si o anexa cu exemplificarea, cel putin a cazurilor flagrante - Papici, Morar s.a.- a caror grave greseli profesionale au fost taxate cu avansari exceptionale

Musafir

#8447

2014-01-10 08:00

JOS BASESCU!!!!!!!!!!!!!!!
george

#8448 petitie

2014-01-10 08:00

Băsescu nu trebuie lăsat să iese în mod obişnuit din funcţie la sfârşitul mandatului, pentru a nu beneficia de toate privilegiile cuvenite unui fost preşedinte.

Musafir

#8449

2014-01-10 08:00

Ceea ce se intampla in aceste timpuri de circa 17 ani si mai ales in ultimii 9 ani banditesti este de-a dreptul neverosimil. La unison cei de decizie sunt paria societatii si tradatori de neam. Cei mai vinovati se fac parchetele, justitia in primul rand de rang superior, serviciile, in genere politicul, prea infect si escroc, ce trebuie sa fie in totalitate dizolvat!
Acest sistem prea vetust ce vine din era Greciei Antice, trebuie sa apuna pe mapamond! Menirea sistemului a ajuns de mult sa fie o grava piedica in dezvoltarea erei superioare de civilizatie si progres, implicit cerut de era in care traim.
Prin urmare trebuie demolat din temeli in totalitate acest sistem putred si mizer.
Numai societatea civila trebuie sa conduca fara a se mai mandata reprezentanti alesi, intru-cat tehnologia comunicatiilor a devenit atat de performanta incat "da peste" nevoilor noastre de a ne exprima si a conduce din habitatul fiecaruia.
Apelul nostru este indreptat in primul rand catre noua generatie la unison, dar varf de lance sa ne fie IT-isti pentru a crea programele de care societatea civila are nevoie.
Asteptam propunerile voastre,dar exclus politicieni, cu simbrie sau lideri "atotcunoscatori". In final conducerea sine-qua-non trebuie sa fie colectiva si decizionara in baza voturilor obtinute. Asteptam colaborarea.

Musafir

#8450

2014-01-10 08:00

Felicitari. Noi sintem mai multi. Trebuia facut si asta, trebuia sa le dovedim basitilor, desi le-am dovedit-o prin vot, ca trebuie sa se termine odata cu regimul cretin a lui Basescu. Ca vrem ca in tara asta sa nu mai domneasca nesimtirea unui infractor, care nu vrea sa plece de la Cotroceni, fiindca pur si simplu este nesimtit.