Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#7176

2014-01-10 00:03

Sa se faca dreptate!

Musafir

#7177

2014-01-10 00:03

Administratiei Americane - daca va plac asa de mult actualii membri CSM, CCR, procurorii DNA, luati-i la voi si pastratii.

Musafir

#7178

2014-01-10 00:04

Si petitie, dar trebuie sa iesim instrada!
Alexandru

#7179 Re:

2014-01-10 00:04

#7095: Chivu Geta -

tanti,falita esti mata daca pica gasca lui base care te plateste....ce din prostitutie nu traiesti, ca la cum arati nici dreacu nu ti-o pune....si la jurnale nici sa nu te gandesti ca nu ai talent...asa ca pune acu cat mai poti ceva deoparte ca daca pica trustu de care vorbeai ,pierzi si tu painica dulce de acu ca n-o sa mai aiba nevoie base de tine ca are destui aplaudaci deja abonati si in familie....asa ca mai bine te-ai ruga pentru sanatatea lui Voiculescu si prosperitatea trustului...ma da esti maritata? ala de te lua poa' sa intre in guiness book ca cel mai tampit om de pe planeta

Un Roman American

#7180 Comunistilor va e frica!!!

2014-01-10 00:05

Basescu ar trebui sa va puna alaturi de Nastase pe toti ce au furat tara!

Musafir

#7181

2014-01-10 00:05

semnez puternic
Cristi

#7182

2014-01-10 00:05

baseala nu are voie aici

Musafir

#7183

2014-01-10 00:05

am fost la revolutie si i/mi pare rau ca nu am ajuns in unde am visat ,, ceea ce confirma ca nu a fost un vis ci un cosmar

Musafir

#7184

2014-01-10 00:05

Chioru o sa plece cu vaporu.......inainte de termen

Musafir

#7185

2014-01-10 00:06

poate vede cineva si analizeaza situatia din romania...in ce priveste statul procurorilor lui basescu....
AUREL TEXANU DALLAS TEXAS

#7186 Re:

2014-01-10 00:06

#2: -

Domnule Gadea cum? si unde pot face si eu o Petitie catre Poporul din Romania.ca Dumneavoastra sa participati ca INDEPENDENT LA ALEGERILE PREZIDENTIALE vorbesc foarte serios

AUREL TEXANU DALLAS TEXAS

#7187

2014-01-10 00:07

MA PUTETI ADD PE FB DACA DORITI

Musafir

#7188

2014-01-10 00:08

Multumesc din suflet in numele tuturor celor care am parasit Romania pentru a trai intr-un stat democratic

Musafir

#7189

2014-01-10 00:08

am semnat, si o vor semna si prieteni mei.BAFTA
TUDOR

#7190 Re: JOS DEMISUL BASESCU,JOS MAFIA LUI DIN JUSTITIE,JOS PONTA COABITACUL

2014-01-10 00:08

#7078: FLO - JOS DEMISUL BASESCU,JOS MAFIA LUI DIN JUSTITIE,JOS PONTA COABITACUL DE ACORD ! BASESCU FARA UN PONTA care mai bine nu s-ar fi mai intors de pe la spalatul vaselor de la Paris , NU NE-AR FI MANCAT ZILELE SI SANATATEA PE TERMEN ATAT DE LUNG , SI NICI NU AR MAI FI BAGAT IN PAMANT ATATIA OAMENI AJUNSI LA CAPATUL RABDARII ! CAND IL VAD CA SE LAUDA CA SCAPAM DE BASESCU IN...DECEMBRIE , IMI VINE SA ARUNC TELEVIZORUL PE FEREASTRA ! SI ASTA NE CREDE PE TOTI CRETINI ? ASA E CAND ...SE SUIE SCROAFA IN COPAC !!! SI ORICAT AR INERCA ACEST PONTA SA POZEZE IN OMUL CORECT , E CLAR CA , IMBATAT DE PUTERE , VREA SA AJUNGA PRESEDINTE ! VA IMAGINATI VIATA CU UN ALT TIP DE....BASESCU ? NE TREBUIE UN PRESEDINTE "PATIT" CUM AR FI COMISARUL TRAIAN BERBECEANU , NU GUNOAIELE CARE SE BAT PE CIOLAN !!!!

 


Musafir

#7191

2014-01-10 00:08

jos.basescu.


Musafir

#7192

2014-01-10 00:08

sustin si semnez aceasta petitie
florian

#7193

2014-01-10 00:08

E bine si cu petitia asta.Din pacate trebuie sa stiti ca John Kerry il sustine neconditionat pe basescu.Acesta s-a dovedit de-a lungul timpului un vasal supus Americii. De ce nu l-ar sustine in continuare pe acest tradator ? Are cineva impresia ca America ar ajuta vreo natiune ? numai bine


Musafir

#7194

2014-01-10 00:09

Să umplem acest hiatus istoric cu ce ne-a mai rămas:
inteligență, onoare, demnitate.
Fii si fiicele acestui neam sunt pe drum și drumul nu-i ușor deloc. Într-o zi vor fi ajuns acolo unde sunt așteptați de atât de mult timp.
Dumnezeu să îi ajute!
Roman ca voi

#7195

2014-01-10 00:09

Am convingerea ca postacii sunt platiti pentru numarul de postari, de aceea sunt atat de harnici! Cat va plateste Felix ca sa scape de puscarie? 50 de bani postarea??!!! Nu-l sustin pe Basescu, daca a firat, sa fie pedepsit si el! Basescu oricum pleaca foarte curand de la Cotroceni, se pare ca ceea ce va doare este ca Voiculescu trebuie sa plateasca pentru hotie! Nu mai pozati in patrioti! Nu sunteti! Gresiti inclusiv fata de copiii vostri, pe care ii aveti sau ii veti avea! Ce fel de tara le lasati, daca aparati o justitie ingenuncheata politic? Cei care ne-au adus in situatia de azi, cu someri, copii saraci, batrani bolnavi, o tara depopulata de neamul ei, obligat sa cerseasca pe la porti straine un job umilitor, acei infractori care au saracit Romania vor ramane nepedepsiti cu ajutorul vostru, al nesabuitilor, al inconstientilor, al lipsitilor de responsabilitate fata de viitor. A gresit Basescu? Sa mearga la puscarie! A gresit Voiculescu? Sa se duca langa Nastase! V-a placut casa lui Nastase? Chemase si televiziunile sa le arate casa lui, transformata in muzeu de arta, cu tablouri de valoare, cu carti vechi. Daca ar fi fost obtinute prin munca si nu prin furtisag, prin spaga, jos palaria! Dar a fost corupt si s-a inconjurat de o lume la fel corupta! Si-a creat un sistem, din care voi nu ati facut parte. Poate de aceea nici nu ar trebui sa va judec atat de aspru, mi-e si mila de voi, dar daca intr-adevar v-ar pasa de Romania, ati face mai bine sa va uniti cu cei care vor o Romanie curata, cinstita, in care sa avem locuri de munca si salarii decente, in care sa ne crestem copiii in cinste si in demnitate! Ii inteleg poate pe hoti, ca le tremura chiloteii de frica sa nu ajunga la inchisoare, dar voi ceilalti, cinstiti dar necugetati, nu faceti jocul mafiotilor, ca lor le va fi mereu bine! Iar voi nu veti avea nici de acum incolo nici un viitor! Repet, fiti convinsi ca Obama stie exact ce se intampla la noi, nu va imaginati ca va putea Gadea sau Ursu sa le bage sub nas aceasta mizerie de scrisoare. Basescu este aproape istorie, de s-ar lupta cu o persoana care nu cere decat ca infractorii sa mearga la puscarie. Pe cine aparati voi?! Pe Voiculescu, infractorul, manipulatorul, si pe toti cei ca el!

Musafir

#7196

2014-01-10 00:10

Sunt absolut de acord cu aceasta initiativa.Pacat ca toate hotiile si marsaviile petrecute in regimul prezidential actual nu au fost demonsstrate permanent la toate institutiile europene sau de peste ocean.Bine ca ne-am trezit
Felix Cloţanu

#7197

2014-01-10 00:10

Vaaai, dar văz că mulţi români au ajuns sclavii creduli ai echipei de manipulatori de la oficina de dezinformare şi influenţare psihologică ”Antena 3” a mizerabilului Voiculescu, zis ”Felix”! Se vede treaba că ăstuia îi tremură rău nădragii, dacă ajunge să-şi pună căţeluşii să deformeze în halul ăsta adevărul... Păi cum, nene, tocmai acum, când Justiţia a ajuns în sfârşit să funcţioneze, cât de cât? Când încep să cadă marii infractori, să fie încarceraţi marii corupţi? Când judecătorii încep să nu se mai teamă nici de reziduurile politice ale regimului Iliescu-Năstase, nici de cele ale regimului Băsescu? Dă-i înainte, măi Gâdea, continuă să-l pupi pe Felix în locul ce plăcutu-ţi-a, căci nu mai e mult până când acel loc tare bătătorit va fi de şezutul pe laviţele puşcăriei! Păi cine se mai teme acum de Băsescu, azi cel-fără-de-putere, în afara celor care se tem, de fapt, de o Justiţie independentă? Nu aşteptaţi, nemernicilor, decât să treacă anul şi să vă impuneţi voi Justiţia voastră! Hai sictir!

Musafir

#7198

2014-01-10 00:10

Toata societatea romaneasca este condusa de un sistem securisto-comunisto-mafiot, care practic se perpetueaza la conducerea Romaniei de peste 65 de ani.Tot aceiasi securisto-comunisti cu fiii si rudele lor detin functiile cheie atat in administratia centrala cat si in cea locala.Viata politica si economica este in totalitate sub controlul lor,iar telefoania fixa si mobila, precum si calculatoarele,lapetopurile,etc.,se afla sub stricta lor monitorizare.Presa si televiziune libera nu mai exista,iar cea existenta este partizana diferitelor grupuri din aceleasi structuri.Justitia si Politia au ajuns cele mai corupte institutii ale Statului Roman.
De tot ceea ce se intampla real in Romania, ma indoiesc ca marile cercuri politice europene,cat si cele de peste ocean sa nu aiba cunostiinta.
Cu speranta ca petitia va fi semnata de cat mai multi concetateni si ca aceasta va sensibiliza autoritatile de peste ocean, ma alatur demersului dumneavostra.



Musafir

#7199

2014-01-10 00:10

Ar trebui sa fim mult mai multi si mai uniti ! Felicitari Antena 3 pentru tot ceea ce faceti !
Voi?

#7200

2014-01-10 00:11

Am convingerea ca postacii sunt platiti pentru numarul de postari, de aceea sunt atat de harnici! Cat va plateste Felix ca sa scape de puscarie? 50 de bani postarea??!!! Nu-l sustin pe Basescu, daca a firat, sa fie pedepsit si el! Basescu oricum pleaca foarte curand de la Cotroceni, se pare ca ceea ce va doare este ca Voiculescu trebuie sa plateasca pentru hotie! Nu mai pozati in patrioti! Nu sunteti! Gresiti inclusiv fata de copiii vostri, pe care ii aveti sau ii veti avea! Ce fel de tara le lasati, daca aparati o justitie ingenuncheata politic? Cei care ne-au adus in situatia de azi, cu someri, copii saraci, batrani bolnavi, o tara depopulata de neamul ei, obligat sa cerseasca pe la porti straine un job umilitor, acei infractori care au saracit Romania vor ramane nepedepsiti cu ajutorul vostru, al nesabuitilor, al inconstientilor, al lipsitilor de responsabilitate fata de viitor. A gresit Basescu? Sa mearga la puscarie! A gresit Voiculescu? Sa se duca langa Nastase! V-a placut casa lui Nastase? Chemase si televiziunile sa le arate casa lui, transformata in muzeu de arta, cu tablouri de valoare, cu carti vechi. Daca ar fi fost obtinute prin munca si nu prin furtisag, prin spaga, jos palaria! Dar a fost corupt si s-a inconjurat de o lume la fel corupta! Si-a creat un sistem, din care voi nu ati facut parte. Poate de aceea nici nu ar trebui sa va judec atat de aspru, mi-e si mila de voi, dar daca intr-adevar v-ar pasa de Romania, ati face mai bine sa va uniti cu cei care vor o Romanie curata, cinstita, in care sa avem locuri de munca si salarii decente, in care sa ne crestem copiii in cinste si in demnitate! Ii inteleg poate pe hoti, ca le tremura chiloteii de frica sa nu ajunga la inchisoare, dar voi ceilalti, cinstiti dar necugetati, nu faceti jocul mafiotilor, ca lor le va fi mereu bine! Iar voi nu veti avea nici de acum incolo nici un viitor! Repet, fiti convinsi ca Obama stie exact ce se intampla la noi, nu va imaginati ca va putea Gadea sau Ursu sa le bage sub nas aceasta mizerie de scrisoare. Basescu este aproape istorie, de s-ar lupta cu o persoana care nu cere decat ca infractorii sa mearga la puscarie. Pe cine aparati voi?! Pe Voiculescu, infractorul, manipulatorul, si pe toti cei ca el!