Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#6676

2014-01-09 22:13

Jos basescu!

Musafir

#6677

2014-01-09 22:13

Cred ca aceasta scrisoare trebuie trimisa si celor mai importante tari din Europa si Consiliului Europei. Sugerez sa se mentioneze clar cele mai mari afaceri prin care s-a imbogatit constant acest individ.
Multumesc.
JOS BASESC UDREA VIDEANU

#6678 Re:

2014-01-09 22:13

#6666: - DESTEPTAREA AJUNGEM LA 2MILIOANE PANA MAINE SEARA SI IN CATEVA ZILE TOTI 8 MILIOANE DE ROMANI DEMNI SI CU ONOARE


Musafir

#6679

2014-01-09 22:13

Mai baieti ce dracului facem cu semnatura asta?Au facut ei pisu pe sapte milione,sa mergem in strada.... daca voi nu vreti ma duc si eu la moaste...
roman

#6680 Re:

2014-01-09 22:13

#25: Doctoru' Andy -

Mai domnu' dr, te deranjeaza faptul ca Romania se trezeste??! Daca ai atat de mult respect fata de "oficialii SUA", muta-te la ei in tara. Sau nu te primesc datorita carnetului de comunist/securist pe care il ascunzi in buzunar. Lingai ca tine au "dat apa la moara" tuturor dictatorilor de-a lungul istoriei. Iar acum va deranjeaza faptul ca omul de rand are acces la informatie (sursa voastra de putere) si va intelege mecanismul prin care prostiti masele!

Sa va fie rusine!

Ioan Furtuna

#6681 Abuzurile din Romania trec oceanul

2014-01-09 22:13

Vreau un viitor președinte, cu un mandat de numai 2 ani, moral, sănătos la minte și demn, care să ia serios în considerație firul rupt al istoriei, care să militeze pentru informarea corectă a cetățenilor țării despre sorgintea și despre crimele din vremea republicii.
Vreau un președinte cinstit, care să creieze toate condițiile necesare pentru revenirea M.S. Regelui Mihai I al României la Tronul Țării... pentru ca jerpelita noastră republică să redevină înfloritorul Regat al României.
Numai astfel ne vom dovedi despărțirea de comunism și de influiența nefastă a dăinuirii cozilor lui de topor, măcar acum, după un sfert de veac!
Trăiască Regele!

Musafir

#6682

2014-01-09 22:13

Va multumim ca existati si va pasa de noi !

Musafir

#6683

2014-01-09 22:13

E mare pacat de ce se intampla-inca-in Romania!
Din acest motiv am plecat si eu din Romania in 2008! Singur pentru 2 ani,ca apoi sa-mi duc si familia in 2010! M-am saturat efectiv de coruptia,nepasarea,nesimtirea si prostia din Romania-si asta ,din pacate,cam la toate nivelurile!
Am descoperit o alta lume aici!Si mai mult decat atat,am deacoperit o alta persoana in mine! Ciudat! V-a spun sincer: lucrurile se pot face si altfel! Suntem un popor prea stresat si prea lash,din pacate! Am uitat sa ne mai si ajutam intre noi!
Eu pot sa spun ca sunt mandru de mine =poate nu ar trebui sa spun,pentru ca am facut-o din inima= ,odata ajuns la 'bine' nu am uitat si de altii! Sunt doua persoane,dintre care doar unul imi era cunoscut,pe care i-am ajutat sa-si ia nino(acte de munca) in UK! Si donez la trei agentii de caritate de asemenea!
Vreau sa spun doar.......se poate si altfel!

Multumesc
Mircea Bobora-David
Tudor

#6684 Pentru Antena 3

2014-01-09 22:14

Va multumim ca existati si va pasa de noi !

Musafir

#6685

2014-01-09 22:14

Vai tie popor las calcat in picioare de ticalosia politicienilor pe care tot tu i-ai ales si tot tu le platesti nemerniciile ce se rasfrang asupra ta si a copiilor tai

Musafir

#6686 Re:

2014-01-09 22:14

#6654: -

pliurile vaginului mamei tale domnule.....nu mioritice.Ciumpalaci ciumpalaci da' multi...poate ai fost pe la scoala .Sa stii ca multimile au facut sa cada monarhia in franta,coloniile in america tarul in rusia etc...deci or fi ciumpalaci dar daca sunt multi....hai noroc si sa fiti sanatos i securist in continuare...sunteti pereni dar se gsesc mereu erbicide noi adaptate la orice buriana,si din ce in ce mai eficiente


Musafir

#6687 Basescu jura cu mana pe Biblie

2014-01-09 22:14

Jur ca nu am furat nici o casa de la Stat.
Jur ca nu am praduit eu Flota Romaniei.
Jur ca nu am batut niciodata copiii care aplaudau pe adversarii politici
Jur ca nu am comis niciodata escrochreii, nici spalari de mari sume de bani prin schimburi de terenuri si vile.
Jur ca nu sunt in stare de ebrietate in timpul exercitarii functiei prezidentiale

Musafir

#6688

2014-01-09 22:14

Acest personaj monstruos , numit Traian Basescu , care nu mai este demult presedintele constitutional al tarii , timp de zece ani, sfidand orice norme elementare de bun simt , ridicand cinismul la un
nivel care ar fi cutremurat pana si clanul Borgia ,a facut rau Romaniei si a produs deservicii tarii
mai mari decat intreaga clasa politica de dupa 1989 , atat pe plan intern cat si pe arena internationala . A transformat tara in mosie proprie , si-a aservit justitia si serviciile secrete instaurand un sistem dictatorial , razbunator . Afaceri oneroase nesanctionate ,
invrajbirea diferitelor categorii sociale , vorbe si expresii jignitoare adresate maselor sau un or persoane , protejarea acolitilor in fata justitiei,dezinformari micinoase si tendentioase
practicate la scara mondiala sunt numai cateva din
aspectele care il coboara la gradul de mafiot
cinic si abject . Sper sa prind ziua in care sa raspunda pentru tot ceea ce a facut , impreuna cu
cei care l-au sprijinit si l-au servit. Procesul
lui Basescu si al acolitilor sai trebuie sa fie unul de rezonanta mondiala !
UN PRIETEN

#6689

2014-01-09 22:14

JOS BASESCU

Musafir

#6690

2014-01-09 22:14

Ma numesc marin,si mor de ciuda cum noi ROMANII am permis acestui marinar bisnitar betiv sa ne vanda Tara si sa ne hahaie neamul,cum credeti cA o asemea figura poate sa reprezinte Tara oriunde in lume,cum credeti ca lui Ai pasa de Tara,Fals Ai pasa de parsivitatea lui,minciuna,avere si DEZBINAREA POPORULUI.ACEL RAS PROSTESC AL UNUI JOKER DIN CARTILE COMUNISTE DE JOC PACALICI,NU FACE DECAT SA NE DAM SEAMA CA ACEST INDIVID ESTE EXTRATERESTRU SI NU OM
roman si...european?!

#6691

2014-01-09 22:15

Daca dlui Obama i s-ar pune in fata lista,chiar si incompleta, cu abuzurile comise de bashescu si modul in care JUSTITIA din Romania i s-a pus pres - in mod VOLUNTAR caci cum altfel s-ar putea intro DEMOCRATIE?! - in fata picioarelor, am putea spera si la o reactie publica (pro sau contra, dar asumata!) din partea sa? Caci, ma gandesc, daca-si trimite emisari in Romania, s-ar putea indura si cu o scurta luare de pozitie publica legata de cele semnalate! Nu de alta, dar refuz sa cred ca in SUA - si nu numai - abuzurile unui presedinte corupt si cele ale INTREGII JUSTITII (!!!) romanesti ar fi tolerate! Ba, nici nu cred c-ar indrazni cineva sa se gandeasca la asa ceva....Sigur, ca ni se intampla toate astea noua, nu-i de mirare!

Musafir

#6692

2014-01-09 22:15

jos cu regimul Basescu...tot ce vedem la tv in fiecare zi sunt mandate de arestare, oameni care sufera doar pentru satisfactia acestui domn presedinte al democratiei.....sa se dezbata cat mai repede in Parlament legea prin care toti procurorii si judecatorii lui Base sa platesca pentru cerintele si verdictele gresite pe care le dau.......trebuie sa afle toata planeta ca in Romania teroristul principal al populatiei este Basescu, zis CHIORU`

Musafir

#6693

2014-01-09 22:15

In lumea Orbilor,Chioru e Imparat!Orb e doar cel ce nu vrea sa vada,a spus Iisus!Apreciem dorinta S.U.A. de a vedea,spre deosebire de U.E.,care nu vede decat lovituri de stat,atunci cand majoritatea si-a spus cuvantul pentru suspendarea Presedintelui Basescu.Personal,sustin revenirea la Monarhie Constitutionala.Presedentia,in romania,a dovedit ca nu poate media lupta politica,de cand a fost arbitrar instaurata de regimuri antinationale,a dus la coruptie la toate nivelurile societatii.Adevarata revolutie se desavarsea doar prin revenirea la Tronul Romaniei a Majestatii Sale Regele Mihai 1 de Romania.Aceasta reparatie morala,inca
nu e tarziu sa se indrepte.Va multumim respectuos pentru atentia acordata democratizarii Statului Roman.
The Wizard of Găoz

#6694 Dicksuckers

2014-01-09 22:15

Honourable John Kerry,
The is a bunch of cock suckers here in Romania whose mouths are dirrectly connected to Felix Securistu's dick (a.k.a. Dan Voiculescu). This bunch of cock suckers manipulated through the TV station Antena 3 ( better known as Latrina 3 or Haznaua 3) some rednecks especially from the south of the country as they are less educated and easily to be manipulated. The main dicksucker is Gâdea Maicăl a.k.a. Gâzelu, followed by Ady the Bald Bear, Mircea the Clown Badea, Maicăl Hawkeye Ciuvică and a few others who are feeded by the fester that sprung from the main's dicksucker mouth. I am sure that the American ambassador is eager to take information only from this TV station asthe other ones are obbeyed to Basescu.

Musafir

#6695

2014-01-09 22:15

MULTUMIM PENTRU INITIATIVA!!!!!!!!!!!

Musafir

#6696 Democratie

2014-01-09 22:15

Voiam Europa si prietenia Americii. Sunt dintre cei care inca le mai vor, dar din ce in ce mai zdruncinat in aceste convingeri. Nu ne faceti sa ne pierdem si aceasta speranta, ca ne puteti calauzi de mana pe calea noua a libertatii si democratiei! Vreti sa ne cautam ca ultima speranta Rusia, sau poate China ? Nu, Putin nu e tocmai idealul nostru de democratie dar am observat ca nici liderii occidentali nu sunt tocmai ceea ce am crezut ,adica reprezentantii unor natiuni mari, puternice si ajunse la maturitate democratica. Speranta moare ultima, dar totusi moare!

Musafir

#6697

2014-01-09 22:16

Abuzurile din Romania sunt mult mai mari. Ma consider unu care a plecat din tara si de langa ce iubesc mai mult doar din cauza sistemului de corupti si din care faceam parte. Influenta negativa m-a facut sa plec si numai prin voi astept sa schimbam ceva impreuna,pentru viitorul natiunii!

Musafir

#6698

2014-01-09 22:16

in timpul ocupatiei sovietice asteptam pe Americani ca sa ne salveze de rusi. acum eu trebuie sa
ma rog de Uncle Sam sa ne faca dreptate in raport cu premierul care a indraznit sa nu admita ca Nastase a jurat stramb dupa ce sentinta a fost publicata.

Musafir

#6699

2014-01-09 22:16

Sa ne ajute Dumnezeu!

Musafir

#6700

2014-01-09 22:16

Numar zilele! Nu stiu cat de repede vor trece dar in final vor trece! Si BASESCU va deveni, in principiu, TRECUT!