Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#26126

2014-01-15 13:08

In cele 48 de saptamani ce i-au mai ramas,acest diabolic personaj ne va mai face mult rau.Oare el si camarila lui vor plati vreodata pentru tot raul facut?

Musafir

#26127

2014-01-15 13:09

Domnilor, sper ca nu veti mai da cu aceiasi usurinta, semnaturile noastre ,asa cum ati dat cele 7,4 milioane de voturi pe care in mod real dumneavoastra le-ati obtinut.
Vreau un candidat la presidentie sustinut de dv., din societatea civila ( adica A3).
Va salut,
Col(rez) Cornel Toma
musafir

#26128

2014-01-15 13:15

MULT RESPECT PENTRU MARELE POIET ...MIHAI EMINESCU
Heil Hitler

#26129 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-15 13:16

#26124: musafir - Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

Eu ma bag. Dar macar ceva resurse umane avem nevoie. Trebuie sa atragem pe langa oameni onesti si cat mai multi oameni notorii, respectabili, nebanuiti ca fiind partinitori politici, profesori, academicieni, chiar oameni de afaceri, juristi, medici, oameni care insa sa se sacrifice pentru tara si sa lase deoparte modalitatile de prea imbogatire.

Asa ca, uite, eu pot merge in Piata Universitatii unde sa facem un astfel de apel la acest fel de oameni si sa vedem cati ni se vor alatura.

Specific inca o data ca eu nu dispun de bani


Musafir

#26130

2014-01-15 13:16

Cand aveti de gand sa ne scutiti de prezenta matrafoxatilor in viata noastra ? Chiar saraci am suporta mai usor fara nesimtitul asta care ca ne crede pe toti prosti.

Musafir

#26131

2014-01-15 13:20

Nu se mai poate comenta ce se intampla la noi,este fara cuvinte.

Musafir

#26132

2014-01-15 13:22

buna initiativa.,
musafir

#26133

2014-01-15 13:28

#26130: -

Cine sa VA scuteasca??????????

Tocmai discutam despre trezire!!!!!


Musafir

#26134

2014-01-15 13:31

Este incredibil cum intr-o tara care a trait sub comunism si dictatura mai m,ult de doua decenii,sa ne trezim din nou ca ne este frica sa mai vorbim. Traim intr-o tara cu un presedinte pe care nu l mai dorim si nu asta ar fi cea mai mare problema ca nu am fi singurii,,,,dar sa vezi cum ti se deruleaza in fata ochilor formarea unui aparat represiv ca cel de trista amintire,te intrebi daca nu cumva avem ceva nativ in gena noastra.Fereasca Dumnezeu de presedinti de stat care in timp ce sfatuiesc batranii din tara (vezi vizitele in perioada inundatiilor)sa si mai faca paine si la cuptor in gradina si TINERETUL SA PLECE IN ALTA TARA IN TIMP CE EL CUMPARA TERENURI DE PESTE UN MILION DE EURO !Halal reprezentant al unui popor in care majoritatea oamenilor traiesc la limita saraciei. Domnule Presedinte : cand te-am votat aveai un slogan :' sa traim bine '.ACUM AM INTELES CA TE REFEREAI LA DUMNEATA SI FAMILIA DUMITALE, NICIDECUM LA CEATA INEPTA A POPORULUI .ASA CUM II PLACEA SA SPUNA MINISTRULUI DE EXTERNE AL GUVERNULUI PE CARE L-AI CONDUS.Sa ti minte ,ca cine rade la urma intotdeauna rade 'BINE'

Musafir

#26135

2014-01-15 13:35

imi place antena 3,jos basescu......
Ba..se?

#26138 Pacat ca prostia nu doare!

2014-01-15 13:41

Imi este scarba de tot neamul asta de prosti care apleaca urechea la ce spun unii si altii! Suntem o natie de retardati care, din pacate, nu suntem in stare sa judecam cu capul nostru! Ne uitam in gura unor "handicapati mintali" si nu suntem in stare sa avem un simplu discernamant! As fi vrut sa scriu ... PACAT! ... dar m-am gandit mai bine si am ajuns la concluzia ca AVEM TARA, POPORUL, CONDUCATORII, FORMATORII DE OPINIE, PE CARE NI-I MERITAM. Ce bine-mi pare ca va ia dracu pe toti!!!!

Musafir

#26139

2014-01-15 13:41

Va sustinem. Mergeti mai departe.
Borila
Musafir

#26140

2014-01-15 13:43

In Romania,politicul s-a infiltrat in toate structurile de putere al Statului.Au fost pusi in functii de conducere numai oameni cu afinitati politice si pe criterii clientelare.Poporul  este influentat de "smecherii"din Parlament,Guvern etc.,nu mai este interesat de viata si viitorul neamului ci de mizeria politica.... !!!


Musafir

#26141 Re:

2014-01-15 13:43


Musafir

#26145

2014-01-15 13:47

Vreau sa scap cat mai repede de Basescu si proastele lui de fete!
musafir

#26149

2014-01-15 13:50

CE-TI DORESC EU TIE DULCE ROMANIE
Ce-ti doresc eu tie dulce Romanie
Tara mea de glorii, tara mea de dor?
La trecutu-ti mare, mare viitor!
Fiarba vinu-n cupe, spumege pocalul,
Daca fiii-ti mandri aste le nutresc;
Caci ramanem stanca, desi moare valul
Dulce Romanie , asta ti-o doresc


Vis de razbunare negru ca mormantul
Spada ta de sange, dusmanii fumegand,
Si deasupra idrei fluture ca vantul
Visul tau de glorii, falnic triunfand,
Spuna lumii large steaguri tricolore,
Spuna ce-i poporul mare , romanesc,
Cand s-aprinde sacru candida-i valvoare,
Dulce Romanie, asta ti-o doresc


Ingerul iubirii, ingerul de pace,
Pe altarul vestei tainic surazand,
Ce pe Marte-n glorii sa orbeasca-l face,
Cand cu lampa-i zboara lumea luminand,
El pe sanu-ti vergin inca sa coboare,
Guste fericirea raiului ceresc ,
Tu il strange-n brate, tu ii fa altare,
Dulce Romanie , asta ti-o doresc.


Ce-ti doresc eu tie dulce Romanie
Tanara mireasa, mama cu amor!
Ca a noptii stele,ca a zilei zori,
Viata in vecie, glorii, bucurie,
Arme cu tarie, suflet romanesc,
Vis de vitejie, fala si mandrie,
Dulce Romanie, asta ti-o doresc!

MIHAI EMINESCU