Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#2476

2014-01-09 20:19

intru totul de acord sper si sant convins ca demersul dvs va avea rezultatul scontat.sa ne ajute Dumnezeu in demersul nostru
marian

#2477

2014-01-09 20:19

JOS BASESCU

Musafir

#2478

2014-01-09 20:19

eu cred ca administratia s.u.a cunoaste realitatea din romania insa nu are prea mare interes de a interveni in vreun fel;poate aceasta scrisoare deschisa ii va convinge ca si noi cunoastem realitatea si modul duplicitar in care se comporta acest model de democratie


Musafir

#2479

2014-01-09 20:19

avem nevoie de o reala schimbare, am sperat ca USL-ul sa mobilizeze marea masa de votanti pentru a infaptui ferm idealurile pentru care i-am sprijinit in alegeri......in realitate ne-am procopsit cu un parlament inert plin de agramati si un guvern gata de orice compromisuri cu cei pe care pana mai ieri ii detestau....e necesara o reactie dura , hotarata impotriva racilelor acestei societati denaturate si deturnate de la rolul ei fundamental, acela de propasire a cetatenilor ei.

Musafir

#2480

2014-01-09 20:19

jos basescu

Musafir

#2481

2014-01-09 20:19

A trebuit sa actionati dumneavoastra cei de la Antena 3,pentru ca cei care ne reprezinta,la nivel guvernamental,european si international nu o fac.

Musafir

#2482

2014-01-09 20:19

SEMNEZ PETITIA!

Musafir

#2483

2014-01-09 20:19

va felicit pentru initiativa si va multumesc pentru ca reprezentati vointa si dorinta noastra, a celor care simt cel mai acut si cel mai repede efectele conducerii bune sau cu atat mai mult a abuzurilor pe care le savarsesc cei care ne fura uneori votul mascandu-l in lozinci simple si pline de nadejde pentru viitor
Sebi

#2484

2014-01-09 20:19

Cu regret in suflet, trebuie sa arat ca am ajuns de bataia bataii de joc a circarului de cotroceni si a gastii lui mafioto-securiste. Nu am crezut vre-odata ca marea democratie occidentala este o golaneala de mahala damboviteana, la care contribuie absolut negativ state ca : SUA, Germania, Anglia, Olanda, Danemarca, Franta , etc - care promoveaza permanent doar neofascismul economico-financiar cotropitor . Deocamdata sunt un cetatean european corect si vertical, care vede absolut real felul in care democratiile occidentale, apara regimul ticalosit si jegos al javrei oredinare de la Cotroceni. Ne-am saturat de aceasta atitudine din partea politicienilor tarilor occidentale, de catalogare a romanilor drept cetateni de rang josnic si ar fi mai bine ca acestia sa vada in ograda priprie, contributia tarilor lor pe plan mondial. Sa va fie rusine tuturor conducatorilor si politicienilor statelor occidentale si sa stiti ca ne-am saturat de "indicatiilii" voastre marsave, de manevrele oribile de culise vizavii de spatiul Schengen. Jos labele de pe Romania si mai ales de pe resursele sale naturale.

Musafir

#2485

2014-01-09 20:19

Semnez aceasta petitie din convingere si cu speranta ca in sfarsit, noi romanii, cei multi , care ne-am saturat de basescu si abuzurile lui,vom fi ascultati.Deasemeni sper ca adevarul despre ce se intampla in Romania , despre faptul ca basescu este un dictator si nu ne mai reprezinta ca popor , va iesi la iveala .Va felicit din inima pentru initiativa !

Musafir

#2486

2014-01-09 20:19

Dear Mr.Prezident,
Please do us a favour and give Basescu a job somewhere in Alaska.
Thank you.
Best regards,
Liana Popa

Musafir

#2487

2014-01-09 20:19

Basescu Traian santjeaza oameni politici si cei care nu sint pe placul lui cu ajutorul SRI si a clici .

Musafir

#2488

2014-01-09 20:19

aratati tuturor ce fac de ff multi ani troagarii lui basescu cu el in frunte.sant niste oameni de nimic la fel cu cel ce zice ca ne conduce fara voia noastra.

Musafir

#2489

2014-01-09 20:19

Ma indoiesc de faptul ca aceasta petitie va ajunge la cine trebuie dar, speranta moare ultima. Succes Romania, succes Romani!

Musafir

#2490

2014-01-09 20:19

Felicitari si va sustinem pentru initiativa luata. Sa fie intr-un ceas bun. Libertate egalitate si dreptate!!!

Musafir

#2491

2014-01-09 20:19

sa dea Dumnezeu ca ...dupa zeci de ani de asteptare a sprijinului Americii , conducatorii Americii sa deschida ochii !

Musafir

#2492

2014-01-09 20:19

Va multumesc d-le Gadea ca a-ti luat aceasta hotarare de a ne scapa de cel mai mare corupt si mafiot pe care l-a avut tara noastra. Nu Ceausescu trebuiaomorat ci Basecu. Va multumesc inca odata si sa va ajute Dumnezeu sa reusiti.

Musafir

#2493

2014-01-09 20:19

Luati-l pe Basescu in SUA.
Doina

#2494

2014-01-09 20:19

Sa scape Romania de acest infern, de acest regim basescian.
GAVRIL

#2495

2014-01-09 20:19

Cu mare rugaminte catre Dumneavoastra stimate d-le Presedinte al SUA.
Scapati-ne de actualul Basescu pe care il sustineti fara a tine cont de
marele referendum al ROMANILOR DIN 2012 CIND D...GORDON SI ABASADORUL SUA DE LA ACEA VREME
AU SUSTINUT CA S-A FURAT CIND SI CIT DACA REZULTATUL ESTE 88.9%DIN ROMANI AU VOTAT SA PLECE.
DECE ESTE SUSUTINUT SI BAGAT IN SEAMA.
NOI NU CONTAM,SUNTEM PASALIC,ANEXA,A CUI?DE CE? GAVRIL DIN CLUJ-N

Musafir

#2496

2014-01-09 20:19

o idee extraordinara.succes

Musafir

#2497 Re:

2014-01-09 20:19

#25: Doctoru' Andy -

Te-ai ticnit , basistule !!!

 


Musafir

#2498

2014-01-09 20:19

Singura parte a represiunii comuniste neschimbate dupa 1989 este asa zisa justitie formata din securisti. azi sri-sti ce executa oedinele altui securist Traian Basescu!
Abuzul e generat de :1 Acuzarea prin pozitia de Magistrat, sta practic impreuna cu completul de judecata, pe care-l santajeaza de cele mai multe ori, astfel ca aidoma "Procesului lui Ceausescu"justitiabilul e judecat practic de acuzator !
2.Precedentul nu e izvor de lege.
3. Judecatorii cer ca justitiabilul sa-si demonstreze nevinovatia si nu pretinde ca Acuzarea sa dovedeasca vinovatia, practicand unde este ordin la respingerea probelor ce dezincrimineaza justitiabilul !
4. Inspectia judiciara in loc sa verifice legalitatea activitatii institutiilor din justitie se comporta ca o institutie de acoperire a porcariilor si abuzurilor din justitie, bagand pumnul in gura presei si politicienilor> Normal cand cetatenii sunt cenzurati de procurori si judecatori, acestia te-ai astepta sa fie cenzurati de inspectia judiciara si aceasta sa raporteze cetatenilor ce au facut ! Azi sub pretextul
"Apararii integritatii imaginii" astupa mizeria sub pres razboindu-se cu presa si Societatea Civila in loc de a elimina coruptii si incompetentii din justitie !Prin curatenie se poate apara reputatia altfel,


Musafir

#2499

2014-01-09 20:19

Nu imi doresc nimic mai mult, decat normalizarea vietii publice in Romania. Sa se termine cat mai repede cu abuzurile si nedreptatile, sa apara acei barbati de stat care sa ceara institutiilor statului sa lucreze in slujba cetatenilor si nu sa acopere faradalegile clicii politice de la varful statului. M-am si ne-am saturat de tupeul si nesimtirea celor care se perinda de 24 ani la conducerea tarii. Dumnezeu sa ne ajute!

Musafir

#2500

2014-01-09 20:19

Trmiteti aceasta petitie si conducerii Consiliului European ca sa afle si ei aceste lucruri!
Va multumesc!