Abuzurile din Romania trec oceanul

Contactați autorul petiției

Topicul de discuție a fost creat automat pentru petiția Abuzurile din Romania trec oceanul


Musafir

#24601 Re: Re: Re: Re:

2014-01-13 13:24

#24600: - Re: Re: Re:

NU FRAIERE, ERA VORBA DESPRE GANDIRE SI EXPRIMARE (ART 30 DIN CONSTITUTIE) DAR CUM ''A GANDI'' PTR TINE NU REPREZINTA NIMIC... NU-I VINA TA, CI A NATURII CA NU TI-A DAT ACEL ''GRAUNCIUOR DE INTELEGERE''


Musafir

#24602

2014-01-13 13:25

Base chiar a sarit calul. OK!
ciucurelrebel

#24603 Re: Re:

2014-01-13 13:25

#24578: un dezamagit - Re:

intreaba-i pe iliescu , nastase , dan ioan popescu , hrebenciuc si cati or mai fi , care acum stau in umbra ... ei au pus bazele distrugerii Romaniei , cu buna stiinta , planificat ... deschide bine ochii si daca vei analiza la rece , fara patima si vei trece prin sita propriei ratiuni vei ajunge la adevar ... sunt oameni de vaza ai actualei puteri , s-au dat la fund si-l manevreaza pe IDIOTUL asta care se da prim ministru si care fuge ca un las ... daca era barbat de stat nu se ascundea de cucoana asta , ADEVARUL TE IZBAVESTE !!! ... DAR EL STIE CA PE ASTIA NU-I POTI PROSTI ASA CUM A FACUT CU AIA 85% DE CARE SPUI DUMNEATA ... si atunci s-a shutit , a tulit-o ca un iepure !!! ... s-a facut de cacao in fata intregii lumi si asta n-ar fi nimic daca nu ar trage si Romania dupa el ... un BOU !!!


Musafir

#24604 Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-13 13:29

#24601: - Re: Re: Re: Re:

mai basescu 2 care umbli cu constitutia la vedere....esti neted la creier daca nu intelegi o modalitate de a fi expresiv pentru a sublinia o idee....de asta a ajuns tara asta asa...de cacat,ca voi sunteti la putere,in administratie,servicii etc.ce a fost buni au plecat iar cei cu bun simt care au mai ramas ,nu mai au cum sa plece din cauza varstei sau a altor obligatii.....oricum ,mori in chinuri cu toata munca voastra de a introduce semnaturi false tot trece de 100000 petitia asta ...mori in chinuri basistule!


Musafir

#24605 Re: Re: Re:

2014-01-13 13:30

CIUCURELREBEL

#24606 Re: Buna ziua

2014-01-13 13:30


Musafir

#24607

2014-01-13 13:31

nO COMMENT
CIUCURELREBEL FĂRĂCEREBEL

#24608 Re:

2014-01-13 13:32

#24579: ciucurelrebel -

NOROC CU TINE, DĂȘTĂPTULE, CARE LE ȘTII PE TOATE ȘI ÎI JUDECI PE ALȚII, PRIVINDU-I PE BĂSIȘTI. NU TE-A DESCOPERIT ROMÂNIA CÂT EȘTI DE INTELIGENT SAU POATE BĂSESCU, CARE SĂ TE FACĂ CONSILIER PE WC-URI. CU O GÂNDIRE ATÂT DE SIMPLISTĂ, RUDIMENTARĂ, CU SIGURANȚĂ AI PUTEA SĂ-I FII DE AJUTOR. TU NU AI CREIERUL SPĂLAT, PENTRU CĂ VIAȚA TE-A AJUTAT. TE-AI NĂSCUT FĂRĂ CREIER.


Musafir

#24609

2014-01-13 13:32

Buna idee! Trebuie sa afle si occidentul ce se intampla aici.
kuku

#24610 ...

2014-01-13 13:32

Aţi înviat iar, după weekend, băi analfabeţi băşişti, postaci de kaka-maka! Ăia care vă plătesc să mestecaţi rahaţi nu văd, bă, cît sunteţi de idioţi, că nici să scrieţi corect româneşte nu ştiţi?
Auzi la papagalu ăsta, de la 24 580:
"L-E FI SPUS CINEVA VOTATI PE CINE A-TI VRUT, UNDE A-TI".
Repetentule, şi tu ai citit cît băss, trei pagini din Levantul, mă? Coperta şi pagina de gardă, că pagina 2 e albă. Du-te, băi idiotule, şi alfabetizează-te, că te rîd şi copiii dintra-a III-a primară, de cît de prost eşti. Cred că te iscăleşti cu vîrful deştului, ca moaşa satului.
Ciucurele, ştii de ce vomitaţi voi, mă, sărăcan de fierea voastră? Că-l pupaţi în cur pă băss toată ziua, normal să vă întoarcă măruntaiele pe dos.


Musafir

#24611

2014-01-13 13:33

Petitiea am semnat-o deoarece sint constient de adevarul dureros prin care T Basescu abuzeaza prin functiea pe care o are saracind Romaniea dar dupa mine poate fi acuzat dupa tot ce a facut de-a lungul anilor de SUBMINAREA ECONOMICA A Romaniei Dar toate astea se pot trece la trecut si justitiea sa se autosesizeze M-ar interesa o petitie de actualitate in cea ce-l priveste pe actualul premier V Ponta care in ciuda promisiunile asumate la referendum nu a facut aproape nimic pentru o viata m-ai buna a tuturor Romanilor desi au o majoritate in parlamentla care am participat si eu prin votul exprimat DEZAMAGIRE TOTALA din partea U S L dar antena 3 nu vede ori se face ca nu vede Comentari si dezbateri in cadrul emisiunilor despre V Ponta privind realizarile negative sunt nesemnificative

Musafir

#24612

2014-01-13 13:33

Sper din tot sufletul sa fie de bine.Dumnezeu sa-mi dea zile sa trec de luna noiembrie 2014.

Musafir

#24613

2014-01-13 13:33

sper sa se rezolve ceva dupa toate demersurile care se fac si Guvernul sa inteleaga ca trebuie sa ne scape mai repede de regimul Basescu. Motive pentru o noua suspendare sunt mii

Musafir

#24614 Re: Re: Re:

2014-01-13 13:33

#24603: ciucurelrebel - Re: Re:

da ma ca base e acu' intrat in politica...nu e la ministerul transporturilor din 1988 si nici berceanu si nici videanu nu au fost pana ieri la conducere,udrea saraca ieri s-a nascut...ma da prosti ne mai credeti....

 

ciucurelrebel

#24615 Re: Re:

2014-01-13 13:33

#24592: - Re:

eeeeei , laaaasa !!! ... bine ca recunosti macar atunci cand te uiti in oglinda  ... felicitari !!! ... uite unu' care s-a trezit !!! ... :))


Musafir

#24616 Re: Re:

2014-01-13 13:35

#24608: CIUCURELREBEL FĂRĂCEREBEL - Re:

boule!daca m-am nascut fara creier,cum naiba de e spalat...saracu de tine! de logica ai auzit? rationament logic? vai de capu' vostru....


Musafir

#24617

2014-01-13 13:35

Soarta romanilor trebuie decisa de romani la vot.Numai ca noi NU am fost intrebati cand am intrat in UE (cu clauze devastatoare pentru noi)sau NATO iar cand am fost intrebati (referendumul pentru demitere lui Basescu)si-au batut joc de noi.
Cand vom avea si noi o justitie DREAPTA?Ca ceea ce vedem este orice altceva numai justitie nu(Becali in pucarie, Neculaiciuc liber).Buna initiativa petitiei, sper sa ajute la ceva.

Musafir

#24618

2014-01-13 13:36

Impreuna vom invinge!

Musafir

#24619

2014-01-13 13:36

Va doresc sa aveti succes cu aceasta petitie. In rest, numai de bine!

Musafir

#24620 Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-13 13:36

#24604: - Re: Re: Re: Re: Re:

ESTI PROST. DACA CITEAI COMENTARIILE (PEMTRU A NU FI INCULT, TREBUIE SA CITESTI) AI FI VAZUT CA N-AM VOTAT NICIODATA PE BASESCU SI NU-S DE ACORD CU POLITICA DUSA DE EL, DAR NICI CU CEILALTI DOBITOCI CARE INCEARCA SA NE MANIPULEZE. DIFERENTA DINTRE MINE SI TINE E CA MIE I-MI PLACE SA CITESC SI SA FIU ''INFORMAT'' (SA NU FIU INCULT) SI CITESC INFORMATIILE INCRUCISATE (PROVENIENTE DE LA MAI MULTE SURSE NU NUMEI DE LA UN POST TV) SI DEABEA DUPA, INCERC SA TRAG O CONCLUZIE


Musafir

#24621

2014-01-13 13:37

Va rog sa trimiteti aceasta petitie la toate forurile care n-au vrut sa recunoasca ce se intimpla in Tara noastra. Cind mai vorbiti la T.V. despre JIGODIILE acestei Tari,luati-le mutrele de pe ecran,pt.ca provoaca greata. DOMNUL sa va ajute sa pastrati ADEVARUL in toate.

Musafir

#24622

2014-01-13 13:37

Obligati, va rog, factorii politici, prin presiuni mediatice cat mai agresive si dezvaluiri ample si continue, la respectarea promisiunilor electorale privind lupta comuna a tuturor partidelor componente a USL impotriva "regimului Basescu", in general si a lui basescu - omul si presedintele, in special.
Am vrea cu totii, cei de buna credinta, sa il vedem dupa gratii la terminarea mandatului, cel putin dupa dezvaluirile facute de postul dumneavoastra.
Doar asa perceptia de justitie independenta si nu aservita lui Basescu, va avea o oarecare credibilitate in ochii majoritatii covarsitoare a romanilor !!!
kuku

#24623 ....

2014-01-13 13:39

auzi la 24 620: "DIFERENTA DINTRE MINE SI TINE E CA MIE I-MI PLACE SA CITESC SI SA FIU ''INFORMAT''"

bă, da' mult ai mai citit, ţi s-au fărimiţat creieraşii în tărtăcuţă, cultule! "I-MI" de cînd se scrie aşa?!... de cînd dai cu limba română în dosul lu băss?

Musafir

#24624 Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re:

2014-01-13 13:41

#24620: - Re: Re: Re: Re: Re: Re:

corect,pai daca stai la nasu tv,la b1 ,protv si la realitatea atunci esti basist 100% ca papici...pai ia zii un frumos "sa traiti sefu'" ca sa vada ca te-ai conformat :) ma , slugoi mai sunteti...gena puternica au avut bunicii si tatii vostri,s-a transmis slugarnicia care au avut-o fata de bolsevici....Ia zii bunicu' tau era gardian la Pitesti sau la Jilava? Oi fi ruda cu visinescu ma lepra...

 

JOS BĂSESCU ŞI CLICA SA !!!

#24625 Re:

2014-01-13 13:41

#24579: ciucurelrebel -

abcdef

Mă „BUCUR” mult când citesc despre cineva care este deţinătorul adevărului absolut şi ne face pe cel puţin 7,4 MILIOANE de români proşti. Eşti un DOBITOC cu litere mari şi chiar ai diplomă de DOBITOC!